La Perche d'Or GARAGE "VEL0CE" bar-bistro VOOR «K. en Klaprozenweg V 1-13 Tel. 020-32 35 28 HYUnDRI Uw gastheer en gastvrouw Bob en Til Haarms Delflandplein 14 Bij het Confectiecentrum 1062 HR Amsterdam Tel. 020-154629 Geopend van: maandag t/m vrijdag van 12.00-22.00 uur bekers zowel nationaal als internationaal. De club is er in geslaagd zich te ont wikkelen als de beste ambassadeur in het buitenland. Waar men ook komt, Ajax is bekend. Nationaal heeft de naam een magische klank die erg tot de verbeelding spreekt. Vrijwel iedere wedstrijd van Ajax buiten Amsterdam is uitverkocht, de belangstelling in het eigen stadion laat nog wel eens te wensen over. Onbegrijpelijk maar het is een gegeven. Opvallend is ook dat met die enorme sportieve prestaties Ajax altijd een voetbalCLUB gebleven is. Dit in tegenstelling tot vele anderen die zijn overgegaan tot een stichtingsvorm dan wel een scheiding tussen betaald voetbal en amateurs. Ajax niet en terecht! Geen club kan overleven zonder een zeer gezonde en talentrijke jeugdafdeling waar alles vandaan moet komen. Een jeugdafdeling binnen de club zelf en niet daarbuiten in wat voor een organisatievorm ook. De voetbalschool van Ajax is beroemd in binnen- en buiten land. Overal in Europa en zelfs daarbuiten voetballen spelers die uit de Ajax- school zijn gekomen en/of hun carrière bij Ajax zijn begonnen. Het opleiden van spelers op alle fronten staat bij Ajax hoog in het vaandel. Kosten noch moeite worden gespaard om toch maar ieder aanwezig talent optimaal te ontwikkelen. Actief zijn, altijd maar bezig zijn met dat voetbal, inventief werken, steeds maar weer streven naar nog beter, niet te lang rusten op de lauweren maar altijd kijken naar de toekomst op voetbaltechnisch en organisatorisch vlak. Ajax kende en kent daarin een staf van mensen die kans zien het allemaal te realiseren. Anderen hebben daar helaas wat meer moeite mee. Het zou prettiger zijn wanneer de onderlinge afstand in kracht wat minder zou zijn. Daarom is Ajax zo uniek. Omdat het kans ziet jaren achtereen optimaal te presteren en traditioneel hofleverancier te zijn voor het Nederlandse voetbal. Ajax, enig in zijn soortyj-n |\/jjddendorp it 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 10