Resultaat elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming f u® pirn Rooseveltlaan 67 - Tel. 020-460284 VERF-BEHANG GLAS AUTOLAKKEN KUNSTSCHILDERS ARTIKELEN In deze fase van de competitie is het vaak voor velen pompen of verzuipen. Voor de landstitel hebben nog drie clubs het voor het zeggen en het degradatiespook moet z'n keus nog bepalen uit een zestal kandidaten. Het tussenliggende peloton kan ontspannen de rit uitrijden al is er op het internationale voetbalvlak nog wel wat te vergeven. Wie daarvoor in aanmerking komt is nog onduidelijk en zal vermoedelijk pas op het laatste moment beslist worden. Bijna iedereen acht zich nog in staat Europa Cup 3 voetbal te spelen gelijk niemand zich nog kan voor stellen volgend jaar in de eerste divisie te moeten uitkomen. De kille cijfers zullen het straks gaan uitwijzen. De prestaties op het veld bepalen alles of niets. U weet inmiddels hoe het Ajax is vergaaan in de bekerwedstrijd tegen PSV en thans is het weer de competitie die langzamerhand groeit naar de thriller tegen Feyenoord. Maar dan moeten beide clubs wel het winnen continueren. En hoe vaak komt het niet voor dat op de meest onverwachte momenten punten moeten worden in geleverd? De 'beladen' wedstrijd tegen AZ '67 bracht Ajax terecht de volle winst. Maar het was toch nog oppassen geblazen toen eenmaal de tegengoals werden geproduceerd. Maar de winst was er weer en dat is op dit moment veruit het belangrijkste. De wijze waarop een wedstrijd wordt gewonnen telt minder naar mate de belangen steeds groter worden, het zijn dan ook meestal niet de mooiste wedstrijden van de competitie. Belangrijke wedstrijden, waarbij het gaat om erop of er onder, zijn zelden op een hoog spelniveau. Europa Cup-ontmoetingen zijn daar vaak goede voorbeelden van. Het resultaat staat veruit primair. Goed voet ballen en toch verliezen heeft geen rendement. Erzal thans hard gewerkt moeten worden om ook nü de punten te verzamelen. Uiteindelijk lijkt mij het meedoen aan Europa Cup 1 interessanter dan deelnemen aan andere bekertoernooien. Als topsportvereniging moet altijd gestreefd worden naar het meest optimale. Dat is bij Ajax de landstitel zoals dat ook geldt voor Feyenoord en PSV. Ondanks het feit dat kennelijk niemand vooraan in de rij staat om landskampioen te worden, is de werkelijkheid natuurlijk anders. Het is altijd jammerdat van de drie kandidaten het uiteraard twee net niet zullen halen. Er zijn dan wel wat troostprijzen maar in feite eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6