AJAX - WILLEM II w I ?IH Race-, Trim- en Sportfietsen op uw maat en in diverse kleuren Fa. RIH-SPORT bustraan&vanderkaaij Stijgende spanning in de eredivisie. De bloedstollende slijtageslag waarmee Ajax en Feyenoord bezig zijn houdt voetbalminnend Nederland in haar ban. Met argus ogen wordt dan ook de 1e mei in de gaten gehouden want op die datum komen de twee volbloedjes van het Nederlandse voetbal elkaar tegen in het Olympisch Stadion. Men rekent er op dat daar de competitie als een uitbarstende Etna zijn apotheose krijgt. De moeilijke etappes die beide clubs eerst nog moeten afleggen worden daarbij nogal onderschat. Ajax wordt komende zondag op het slechte veld van de Gal genwaard verwachten ook vanmiddag tegen het onberekenbare Willem II zal Ajax de winst beslist niet zomaar in de schoot geworpen krijgen! Cruijff In deze periode met zoveel spanningen van binnenuit en van buitenaf ligt er een belangrijke rol weggelegd voor de voetbalacademicus Johan Cruijff. Hij, die alles al een keer heeft meegemaakt maar nog steeds een onblusbare eerzucht aan de dag legt, zal een beslissende rol spelen in Ajax' competitieslot Cruijffs geniale oplossingen worden door de 'voetbalkenners' alweer als normaal ervaren terwijl de minder gelukkige akties worden onderstreept. Maar tien anonieme voorzetten halen het niet bij die ene geniale ingeving die Cruijff als geen ander kan laten opborrelen! Willem II Jan Brouwer, teruggekeerd na een Amerikaans avontuur, nam nog vóór de com petitiestart het trainersschap van George Knobel bij Willem II over. De club had een paar fikse aderlatingen ondergaan (ondermeer Willy van Bommel, Jimmy Calderwood en Rob McDonald verlieten de Tilburgers) en daardoor leek een plaats in de onderste regionen van de eredivisie onontkoombaar. Willem II weigerde terecht zich klakkeloos bij die bestemming neer te leggen en roerde zich gedurende het seizoen danig op de transfermarkt. Zo werden tussen tijds de verloren zoon Toine van Mierlo, de bij Feyenoord overbodige Johnny Jacobsen en de Engelsman Chris Guthrie binnengehaald. Niettemin kon Willem II niet ontsnappen uit de rij degradatiekandidaten. Verdediging Ton Verkerk (28) is normaal het sluitstuk van de verdediging maar door een blessure van Verkerk stond de jonge Wim van der Meyden (23) de laatste wedstrij den onder de lat. Ton van der Ven (24) en oud-Ajacied Bram Braam (31) is het koppel vleugel verdedigers met tussen hen in het niet al te beweeglijke duo Kees Krijgh (33) en Johan Huijbregts (28). "Tl 'S 19^ Westerstraat 150, 1015 MP Amsterdam, tel. 020-242303 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3