nann Anders V-troöo elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming «■■■I flm VERF - BEHANG AUTOLAKKEN KUNSTSCHILDERS Rooseveltlaan67 - Tel.020-460284 ARTIKELEN Niet alleen op het groene veld staat het voetbal meer dan wat ook in de belangstel ling. Het feit doet zich maar al te vaak voor dat bij het minste geringste geprobeerd wordt vooral onrust te zaaien naar de buitenwereld met alle gevolgen daaraan verbonden. Vooral wanneer het gaat om spelers die om welke reden dan ook van plan zijn de club te verlaten onstaat er bij menigeen een soort achterdocht wat resulteert in suggererende en helaas soms onjuiste berichtgeving wat het voetbal zeker niet goed doet. Het is kennelijk nog steeds niet mogelijk anno 1983 dat werkgevers en werknemers in het voetbal op een volwassen wijze uit elkaar gaan maar dat er altijd weer onjuiste en onrechtvaardige berichten naar voren komen die werkelijk niet ter zake doende zijn. Zeker in het verleden heeft met name Ajax altijd zo veel mogelijk open kaart gespeeld wanneer werd gevraagd waarom een bepaalde speler Ajax ging verlaten. En dan nog werd iedere uitleg kennelijk in twijfel getrokken en ontstonden er stormen in glazen water die volkomen onnodig waren. Iedere speler heeft na het aflopen van zijn contract het recht de club te verlaten. Dat mag toch niets bijzonders heten. Daarnaast mag ook de club aan een speler te kennen geven dat hij niet in aanmerking kan komen voor een nieuwe overeenkomst. Er zijn altijd twee partijen in het geding die allebij rechten en plichten kennen. Iedere partij kan op een gegeven moment gaan en staan waar hij wil en zo zijn er altijd in het professionele voetbal transfers geweest waarbij een speler voor een andere club kiest. So what? Ook een club mag op een gegeven moment tegen een speler zeggen niet verder van zijn diensten gebruikt te willen maken. Het beste is wanneer in dergelijke situaties beide partijen het eens zijn maar op zich hoeft dat uiteraard niet. Aan alles komt een keer een einde en spelers kunnen niet tot in lengte van dagen maar aktief blijven in een team als Ajax. En zo zijn er in de loop der jaren veel spelers vertrokken naar andere oorden waar men het voetbalspel nog erg succesvol kon beoefenen. En iedere open gevallen plaats werd weer ingenomen door anderen welke op den duur ook weer zullen verdwij nen. Dat geldt voor Ajax, dat geldt voor iedere vereniging. Het is toch altijd weer jammer dat er altijd weer overdreven aandacht wordt gegeven aan transfers eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6