Anders of niet.. Ajax-aanvoerder Sören Lerby speelt Groningens Bud Broeken uit. Vier keer al speelde de Deense Amsterdammer in de KNVB-bekerfinale maar slechts één keer mocht hij als winnaar de barokke bokaal kussen. De ambitieuze Lerby heeft ongetwijfeld zijn zinnen op een nieuwe bekertriomf gezet middenveld en is niet zo vaak op zijn vertrekpunt, linkerspits, te vinden om zo ruimte te scheppen voor bijvoorbeeld de opkomende Martin van Geel. Als rechterspits René Hofman het opzijn heupen heeft is hij een kwelling voor zijn tegenstander. De éénmalige international is snel, heeft een paar fraaie bewegin gen in huis en behoudt het overzicht bij het voorgeven van de bal. Topscorer Roger Raeven maakt een moeilijke periode door en in de laatste kompetitiewedstrijd van Roda tegen FC Groningen gaf. trainer De Visser de voor keur aan de lange, van Excelsior afkomstige Remco Boere. Vanaf de zijlijn zal de immer enthousiaste Roda-trainer het bekervuur bij zijn spelers aanwakkeren terwijl naast hem op de reservebank onder andere verdedi ger Hans Cremer, Milo Muytjens en tweede keeper Jo Dacier zitten te kleumen in de februari-kou. Het bekervoetbal in Nederland laat nog steeds te wensen over. Met alle macht wordt nog steeds geprobeerd het meer bij de mensen te laten aanspreken doch het resultaat is nihil. Sommige lotingen leveren nog wel wat publiek op maar in het algemeen is het droevenis en nauwelijks aantrekkelijk voor clubs en publiek. Met enige jaloezie wordt dan naar Engeland gekeken waar het bekervoetbal buiten alle proporties wordt aanbeden met als inzet de finale op Wembley. Nog geen eens deelname aan Europa Cup 2 voor de winnaar, overigens een prettige zaak natuurlijk, maar vooral dat spelen op Wembley. Een droom voor iedere Engelse voetballer. In geen enkel land timmert dat bekervoetbal zo erg aan de weg dan in Engeland. In West-Duitsland is het al minder en in Nederland heeft het eigenlijk nooit echt gespeeld. In welke vorm het bekervoetbal ook werd verwerkt, het leeft niet bij het publiek. In vroegere tijden was het nog wel eens mogelijk dat een op papier zwakke ploeg het nog heel ver bracht door incidenteel goed te presteren. Veel clubs leveren af en toe of als het persé moet wel goede prestaties maarzeker niet iedere week. Om kampioen te worden moet de hele competitie door optimaal 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 5