-New-Style SMIT V SPORTPRUZENl Dick Schoenaker op weg naar zifn tweede 'dubbel'? rechtstreeks van fabriek naar verbruiker eigen atelier voor vanen en linten eigen graveerinrichting Uw adres voor de grootste sortering imitatie bontmantels met bijpassende hoeden. Japonnen, rokken, blouses en regen mantels in de maten 36 t/m 52, in betaalbare prijzen. Van Woustraat 170 - 1073 LX Amsterdam-Z. - 020-729620 Wijttenbachstraat 18 - 1093 JB Amsterdam-O. - 020-650945 Buiten een blauwe teen kwam Dick Schoenaker vorige week onge schonden terug uit Sevilla na de te leurstellende interland tegen Spanje. De nogal tendentieuze berichtgeving in de media voorzag een grote schop- partij van - vooral - de Spanjaarden maar dat viel reuze mee. Tot grote opluchting van trainer Aad de Mos, die zijn Oranjeklanten volledig fit terug kreeg. Dick Schoenaker, die afgelopen zon dag tegen Excelsiorzijn 199e kompe titiewedstrijd speelde ('speel ik wéér een jubileumwedstrijd 'uit', zondag tegen Sparta!'), kan er dus weer tegenaan. Mocht Ajax er dit seizoen in slagen om de 'dubbel' te halen dan is Schoenaker hard op weg om één van de meest succesvolle voetballers op de Nederlandse velden te worden. Tot nu toe waren er vier landskam pioenschappen en één bekertriomf (uit vier finales) voor de in 1976 van De Graafschap overgekomen mid denvelder weggelegd! Enige ervaring op bekerniveau kan hem niet ontzegd worden en over be kerwedstrijden hebben we het dan ook voornamelijk in het korte inter view met de 30-jarige Schoenaker. Schoenaker: 'Eigenlijk heb ik maar in drie finales gespeeld want één, ik ge loof de laatste tegen AZ '67, heb ik niet meegedaan vanwege een bles sure. De finale die in positieve zin het meeste indruk op me heeft gemaakt was natuurlijk die tegen FC Twente, die we na twee wedstrijden wonnen. In negatieve zin staat de finale van 1980 tegen Feyenoord me het hel derst bij. We gingen toen ongelukkig de boot in. Bij een 1-0 voorsprong kregen we een penalty die Karei Bon- sink miste. Daarna maakte Feyen oord ons af, 3-1 werd het.' Tijd voor herhaling 'dubbel' 'In 1979 won ik met Ajax voor het eerst en voor het laatst de 'dubbel' en ik vind dat de tijd rijp is voor een her- Nassaukade 351 Amsterdam Telefoon 020-129954 18

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 20