kunstschilders Ajax - Excelsior, tien seizoenen geleden: Aad de Mos helpt Ajax! vLtroöo elektrotechniek pompinstailaties waterzuivering centrale verwarming O VERF-BEHANG AUTOLAKKEN Rooseveltlaan67 - Tel.020-460284 ARTIKELEN Ruim tien jaar geleden, om precies te zijn op 25 november 1972, speelde Ajax zijn thuiswedstrijd tegen Excelsior, de club die ook vandaag de gast is in De Meer. Het 'Gouden Ajax' uit die jaren was veruit superieur aan het arme Excelsior dat aan het eind van het seizoen zou degraderen naar de eerste divisie. Voor 11.000 toeschouwers werd het 8-0 na een 5-0 ruststand. Een pikant detail uit die wedstijd is dat het derde Ajax-doelpunt gemaakt werd dooreen Excelsior-speler. Op zichzelf niet zo bijzonder ware het niet dat de maker van die treffer Aad de Mos heette! Had De Mos een vooruitziende blik en wilde hij zijn toekomstige club alvast een handje helpen? Aad de Mos over de treffer tegen zijn eigen doelman, Eddie van de Roer: 'Ik herinner me die wedstrijd nog goed en zeker dat doelpunt in eigen goal. Wim Suurbier zette van rechts hard voor en ik verlengde de bal per ongeluk in eigen doel. Het klinkt misschien vreemd maar Ajax was in die wedstrijd extra gemoti veerd. De woensdag daarvoor had het Nederlandse elftal, met zeven Ajacieden, namelijk met 0-0 gelijkgespeeld tegen België en ze hadden vanwege dat resultaat vreselijk veel kritiek van de pers gekregen. Wij werden het slachtoffer van hun revanche-gevoelens, het werd dus 8-0!' Een ander opmerkelijk feit. Gedurende het seizoen 1980-1981 kreeg Aad de Mos, toen hoofd jeugdopleiding bij Ajax, de taak van hoofdtrainer toebedeeld als opvolger van de vertrokken Leo Beenhakker. De eerste wedstrijd die Ajax onder hoede van De Mos speelde was op 15 maart 1981 toen Ajax in De Meer speelde tegen Excelsior! Uitslag: 7-2! Een gunstig voorteken voor het duel van van daag? eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6