Ajax-Haarlem, 6-1. Verwarring in De Meer. Onder toeziend oog van scheidsrechter Mulder doen Sören Lerby, Alwin Leysner en Joop Böckling mee aan het tuimelfestival. Terwijl Gerald Vanenburg zich beschikbaar houdt grijpt Peter Boeve in voor de tegenstander: zo gaat het defensiecentrum, gevormd door Addy Bijl (22) en Graeme Rutjes (22) te werk. Ze houden zich vrijwel uitsluitend bezig met hun belangrijkse taak, verdedigen dus. Middenveld Op het middenveld vinden we de ouderen van het gemiddeld vrij jonge Excelsior- gezelschap aan. De al eerder genoemde Frans Struis (33) zorgt samen met Ton Pattinama (26) voor wat routine. Twee elkaar aanvullende spelers, deze Struis en Pattinama. De eerste is gezegend met vernuft en overzicht, de laatste met dubbele longen en karakter. De derde middenveldpositie is óf voor Carlo van Tour, óf voor Eddie Ridderhof, óf voor Ton v. d. Padt (24) terwijl ook de laatste geleende speler, Mike Snoei (19) een middenvelder is. Aanval Vanaf de competitiestart bestaat de voorhoede vrijwel onveranderd uit het drietal Henk van Goozen (22), Ton Blanker (21en Carlo de Leeuw. Henk van Goozen valt vooral op door af en toe uit haast onmogelijke posities onverwacht te scoren. Ton Blanker, die zijn eerste eredivisiesporten bij Ajax verdiende, is een goud haantje voor Excelsior. Ondanks zijn jeugd heeft hij heel wat ervaring in zijn bagage waarop labels zijn aangebracht van het Portugese Vitoria Guimaraes en het Spaanse Real Zaragossa. Blanker maakt zich erg nuttig, laat zich vaak uit de spits terugzakken om hulp te bieden aan het middenveld en switched regelmatig naar-vooral -de linkervleu gel. Hij ziet het voetbal en zou zijn spel zonder bal door zijn medespelers beter naar waarde worden geschat dan zou Blanker s rendement nog hoger zijn. Carlo de Leeuw is zo grillig als alleen linksbuitens dat kunnen zijn. Soms onna volgbaar, soms onzichtbaar. Een voetballer die een verdediger zachtjes in slaap kan sussen om dan des te verrassender te exploderen via een persoonlijke aktie. Overige kanshebbers op een optreden in De Meer zijn reserve-doelman Ton Kooi man, verdediger Peter Pijpers (22), de overal inzetbare Makkie Nijssen (27) en Gijs Zwaan (23). 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 5