A)ax - Excelsior PIH Race-, Trim- en Sportfietsen <8 op uw maat en in diverse kleuren Fa. RIH-SPORT BUSTRAAN VAN DER KAAIJ 1 Het is voor trainer Aad de Mos te hopen dat de ruime Ajax-delegatie voor de diverse Oranje-teams zich niet al te gehavend bij de eigenlijke werkgever heeft gemeld zodat de tegenstander van hedenmiddag, Excelsior, op volle sterkte tegemoet kan worden getreden. Blessurevrij blijven is een belangrijk gegeven voor Ajax dat in de komende maanden een zwaar programma heeft af te werken. Zo staat aanstaande woensdag alweer het bekerduel tegen Roda JC in De Meer op het programma. Excelsior Excelsior, de club van de uitzendkrachten, komt vanmiddag voor de achtste keer in haar betaald-voetbalgeschiedenis naar De Meer. Vorig jaar bereikte de formatie van trainer Rob Jacobs, door middel van een formidabele eindsprint in de nacom- petitie, promotie naar het hoogste Nederlandse voetbalgebeuren. Vooral in de eerste competitiehelft kenmerkte Excelsior zich door de grote onbe vangenheid waarmee er gespeeld werd. De punten druppelden gestaag binnen, ook dankzij verrassende succesjes als bijvoorbeeld tegen PSV (1-0 winst in Rotterdam). De man die in het veld voor een groot deel het gezicht van Excelsior bepaalt is de ruim besnorde middenvelder Frans Struis. In Excelsior's 15e competitiewedstrijd van dit seizoen, uit tegen AZ '67, liep deze Struis een pittige blessure op waardoor hij pas veertien dagen geleden weer kon aantreden voor de rood-zwarten. De invloed van Excelsior's aanvoerder kwam vooral tot uiting in de Struis-loze perio de die Excelsior slechts 3 punten uit 7 wedstrijden opleverde terwijl in de voor gaande 14 duels een score van 17 punten werd behaald! Op die basis steunt Rob Jacob's elftal nog altijd en deze in een vroeg stadium behaalde punten zullen goud waard blijken. Geleende spelers Dat we Excelsior de club van de uitzendkrachten noemden slaat natuurlijk op de vele geleende spelers waar het Rotterdamse elftal op steunt. Tonnie Blanker (van Real Zaragossa), Carlo de Leeuw en Mike Snoei (beiden van Feyenoord) en Ajax- doelman Sjaak Storm vormen het vreemdelingenlegioen dat zich bij Excelsior op eredivisieniveau waar maakt. Het moet voor 'onze' Sjakie Storm een heerlijke ervaring zijn om zich wekelijks in de eredivisie te bewijzen. Hij hielp Excelsior uit de nood toen René Vermunt, jarenlang het vaste sluitstuk van de Rotterdammers, getroffen werd door een zware knieblessure. Met goede waarderingscijfers speelt rechtsachter Aad Leenheer (21) zijn weke lijkse wedstrijd. Zijn collega aan de linkerkant is meestal Eddie Ridderhof (24) al kan Carlo van Tour (26) ook als linksachter terecht. Beiden zijn eigenlijk midden velders wat hun aanvallende drang verklaart. Weinig technisch raffinement maar wel doeltreffend en met weinig medelijden Westerstraat 150, 1015 MP Amsterdam, tel. 020-242303

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3