J 1 Peter Boeve en Johan Cruijff, in afwachting van het fluitsignaal, overpeinzen een mogelijkheid om de hoekschop vruchten te laten afwerpen vier die vorige zondag in actie kwamen is de jonge Luc Nijholt (21De Zaankanter heeft een groot bereik, neemt meestal de meest aanvallende middenvelder van de tegenpartij voor zijn rekening maar schakelt zich, gewapend met een sterk af standsschot, ook aanvallend graag in. De inbreng van Haarlem's nummer Tien, Gerrie Kleton (29), wordt zo langzamer hand door iedereen naar juiste waarde geschat. Samen met Martin Haar zet Kleton de lijnen voor het Haarlem-spel uit met een groot tactisch inzicht. Het is altijd fijn om Wim Balm (22) te zien voetballen. Technisch beheerst hij vrijwel alle voetbalonderdelen perfect maar toch mist Balm iets waardoor hij een échte grote zou zijn. Een portie - moeilijk aan te leren - grimmigheid zou hem misschien over de laatste drempel kunnen tillen. De Deen Tommy Kristiansen (29) kwam via eerdere stages bij Feyeno'ord, Go Ahead en een Canadees avontuur dit seizoen bij Haarlem terecht. Trainer Van Doorneveld gebruikte hem eerst als echte linksbuiten maar dat is de sfeer gevoelige Kristiansen niet. Zijn beste periode kende hij bij Go Ahead met een vrije opdracht achter de voorhoede maar bij Haarlem lopen meer van dat type spelers. Aanval Na veel touwtrekken werd gedurende het seizoen de snelle en handige René Tol van Volendam losgeweekt. Hij moest het gat dat de vertrokken Gullit had achter- 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 5