AJAX-HAARLEM PIH Race-, Trim- en Sportfietsen op uw maat en in diverse kleuren Fa. RIH-SPORT BUSTRAAN VAN DER KAAIJ Terwijl de beelden van de onwaarschijnlijk spectaculaire wedstrijd Ajax-FC Gro ningen bij menigeen nog door het hoofd spelen arriveert met Haarlem een nieuwe aantrekkelijke tegenstander in De Meer. Of het duel van hedenmiddag de voetbalorkaan van vorig weekend al direct in de schaduw kan stellen is natuurlijk twijfelachtig, het duel tegen FC Groningen was er één zoals ze maar zelden te zien zijn. Alle ingrediënten voor een klassiek voetbaldrama waren er in vertegenwoordigd tot groot vermaak van de 22.000 liefhebbers op de tribunes. De wonde van het puntverlies, waardoor Feyenoord in punten langszij Ajax kon komen, werd verzacht met de wetenschap dat er met de knetterende slijtageslag tegen Groningen aan ware klantenbinding werd gedaan. Omdat het elftal van Haarlem-trainer Hans van Doorneveld een aantrekkelijke spelopvatting hoog in het vaandel heeft staan heeft Ajax-Haarlem alles in zich om ook een hoge amusementswaarde te scoren. Vorig seizoen heette Haarlem de grote revelatie van het seizoen toen de Rood- broeken na hun promotie naar de eredivisie soepeitjes doorliepen naar de primeur van Europees voetbal. Het internationale voetbal werd bereikt met tech nisch goed verzorgd en aanvallend voetbal. Die uitgangspunten liggen nog steeds ten grondslag aan het voetbal zoals Haarlem dat speelt maar het gemak waarmee dat vorig seizoen ging is een beetje verdwenen. Om de verkoop van Ruud Gullit als enige reden aan te wijzen voor de mindere resultaten van dit jaar zou een te gemakkelijke verklaring zijn. Waarschijnlijker is dat Haarlem dit seizoen 'bekend is als tegenstander waarmee rekening moet worden gehouden. Hun speelstijl is geen verrassing meer en de roes die een eerste eredivisieseizoen met zich meebrengt is wat uitgewerkt. Overigens, met 18 punten uit 19 wedstrijden kunnen de Haarlemmers nog steeds gerekend worden tot de subtop al wijzen de doelcijfers (16-22) uit hoe moeizaam de punten binnengehaald worden. Verdediging In vergelijking met vorig seizoen bleef de verdediging volkomen intact. De ambitieuze libero-aanvoerder Martin Haar (30) blijft natuurlijk een kanjer van een vrije verdediger maar ook zijn aanvallende spelstijl is inmiddels genoegzaam bekend. De tegenstanders houden rekening met zijn spelopvatting waardoor het rendement beperkt wordt. Juist tegen Ajax zal de karaktervolle en klasserijke Haar willen bewijzen 'er nog te zijn'. Zijn verdedigende adjudanten Keith Masefield (25), Pieter Huyg (31) en Alwin Leysner (26) zijn bekend en hoeven net zo min als international-doelman Edward Metgod (23) aan een nader onderzoek te worden onderworpen. Middenveld Middenvelders heeft Hans van Doorneveld te over. De meest verdedigende van de ~'/vqs ^97.' Westerstraat 150, 1015 MP Amsterdam, tel. 020-242303 Haarlem 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3