Niet vanzelf (b«L elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming VERF - BEHANG ■■■■■li GLAS AUTOLAKKEN W W KUNSTSCHILDERS Rooseveltlaan67 - Tel.020-460284 ARTIKELEN Nog steeds wordt Ajax regelmatig als voorbeeld gesteld wanneer het gaat om de begeleiding en opleiding van jeugdspelers. Geen club in Nederland kan wijzen op een grote mate van doorstroming vanuit de eigen school naar de top. Voorbeel den zijn daarvan in ruime mate aanwezig alhoewel nog lang niet van iedereen kan worden gezegd dat al werkelijk die top bereikt is. Velen verkeren nog in een volledige ontwikkelingsfase hetgeen niet helemaal onlogisch is wanneer naar de leeftijden wordt gekéken. Van echt de top bereikt hebben kan pas worden ge sproken wanneer over een lange periode topprestaties verricht worden en dat de mindere periodes steeds korter en minder frequent worden. De ups en downs zijn onvermijdelijk doch hèt eerste moet het laatste duidelijk overtreffen. Op jonge leeftijd valt dat zeker niet mee en ook bij spelers die nog niet de A- of B-selectie hebben bereikt maar daar misschien wel tegenaan leunen komen zeker proble men om de hoek kijken welke van invloed zijn op de sportprestaties. Uiteraard komen min of meer dezelfde problemen om de hoek kijken op lagere en jongere niveau. Meer dan ooit heeft Ajax die problemen reeds jarenlang onderkend en geprobeerd daarin te voorzien door de instelling van een Studie-en Begeleidings commissie die zich uitsluitend bezig houdt met niet-voetbaltechnische zaken. Desgewenst kan iedere jeugdspeler bij Ajax dus de hulp en het advies inroepen van deze commissie om bijvoorbeeld de studie op school niet de dupe te laten worden van de topsport en uiteraard andersom. Daarnaast heeft de club alle voorwaarden geschapen om het optimale uit de jeugd te halen middels bijvoorbeeld het aantrekken van meer trainers waardoor meer aandacht kan worden gegeven aan de spelers. Daarnaast worden tevens ouders bij het een en ander betrokken door het organiseren van ouderavonden waarbij wordt ingegaan op allerlei facetten van de voetbalsport, verteld door een ver scheidenheid van mensen waarvan ieder een bepaald stuk werk verricht. Bij een onlangs gehouden ouderavond was buiten het voltallige Ajax-bestuur aanwezig de jeugdsecretaris (R. Been), de Studie- en Begeleidingscommissie, fysiothera peut R. Nolet, traineren hoofd jeugdopleiding A. Bruins Slot en de begeleider van eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6