Libero Leo van Veen in een voor hem vanzelfsprekende aanvallende rol. Verder zijn op de foto herkenbaar v.l.n.r. AZ's Ype Anema en Rick Talan en Gerald Vanenburg overnemend en vele kilometers afleggend is hij een speler die in al zijn eenvoud goud waard is voor zijn ploeg. Het goede presteren van Keukens heeft, na enig stuiptrekken, aan Jan van Dijk (26) de plaats gekost. Ronald Koeman (22) voetbalt buitenshuis in wezen als libero achter zijn drie, soms zelfs vier collega-middenvelders. Hij verdeelt daar het spel, lijdt weinig balverlies maar komt vrijwel niet aan aanvallende impulsen toe. Naarmate het seizoen vordert ontpopt de twee jaar oudere Erwin Koeman zich meer en meer tot een autoriteit op het middenveld. Hij speelt offensiever dan zijn broertje maar heeft net als Ronald een fulminant schot in de benen. In de als vleugelspitsen gepresenteerde Ron Jans (24) en Bud Broeken vindt het Groningse middenveld regelmatig extra steun. Nu de van PEC Zwolle afkomstige Jans omringd is door betere voetballers komen zijn mogelijkheden nog sterker naar voren dan vroeger. Hij is sterk, vertrekt van 'ver' wat hem moeilijk te bespelen maakt en heeft een dodelijk kegeltje in het linkerbeen. McDonald Afgelopen seizoen verloor FC Groningen haar spits Peter Houtman aan Feyen- oord. Dat leek een gevoelig verlies maar zijn plaats werd meer dan voldoende overgenomen door Rob McDonald (24) die van Willem II werd overgenomen. Een fijne, ambitieuze centrumspits die, meer dan Houtman, behalve afmaker ook aangever is. Zondermeer een knappe spits. Mogelijk maakt trainer Verlangen nog gebruik van de niet ongevaarlijke eigen- kweek-spits Jan de Jonge (19) die samen met tweede keeper De Blois (22), de Engelse aanvaller Goble en Halmingh de wisselbank bezet. Tot zover het Groninger-collectief dat mag proberen het vernuft van Cruijff, de scherpte van Olsen, de power van Lerby, de arabesken van Vanenburg, de kop- kracht van Kieft en de dadendrang van Boeve in te dammen. Het lijkt teveel gevraagd maar om kwart over vier weten we meer. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 5