Ajax-FC Den Haag PIH Race-, Trim- en Sportfietsen op uw maat en in diverse kleuren Fa. RIH-SPORT BUSTRAAN VAN DER KAAIJ 1 'O, o, Den Haag, mooie stad achter deduinen Vorige zomer was dit lied een hit in Nederland, een lied gedrenkt in melancholie; dezelfde melancholie die zich van een ieder die de residentie liefheeft meester maakte toen aan het eind van vorig seizoen bleek dat FC Den Haag niet meer voor de Eredivisie te redden was. Den Haag zonder Eredivisieclub, het is niet anders maar het blijft onbegrijpelijk. Inmiddels wordt er hard gewerkt aan de terugkeer van de FC op het hoogste voetbalniveau. Dat gebeurt onder de leiding van trainer Cor van der Hart en met een scherp accent op de jeugd. De gemiddelde leeftijd van de spelersgroep ligt bijzonder laag. Het feit dat de meest geroutineerde speler de 27 lentes nog niet achter zich heeft spreekt wat dat betreft boekdelen. Inherent aan de jeugd van de selectie is het nogal onevenwichtige presteren: veel doelpunten vóór en veel tegen, eclatante overwinningen afgewisseld met forse nederlagen. FC Den Haag is in de groei en van de Van derHart-babes kan niet worden verwacht dat ze de touwtjes in de Eerste divisie direkt stevig in handen nemen. Maar met volharding, inzet en liefde moet de Haagse phoenix toch weer uit zijn as kunnen herrijzen want zeg nu zelf, Den Haag zonder Eredivisieploeg, dat kan toch niet! Dat Ajax favoriet is voor het bereiken van de volgende bekerronde is natuurlijk duidelijk maar voor de jonge Hagenaars kan het toch een nuttige en leerzame middag worden. En wie weet, misschien groeit FC Den Haag, net als DWV in de vorige ronde in het Zuiderpaik, boven haar krachten uit om het Ajax alsnog lastig te maken. Menigeen zal zich de monsterscore van vorig jaar (9-1) nog kunnen herinneren en een dergelijke afgang zal Den Haag kostte wat het kost willen voorkomen. FC Den Haag René van Antwerpen (24) en Dido Havenaar (25), zo heten de twee doelverde- digers die weinig voor elkaar onder doen en mede daardoor trainer Van der Hart af en toe in verlegenheid brengen. Edwin Purvis (21) en Gerard van der Mark (25) zijn de vleugelverdedigers. Tussen deze twee in staat het koppel Marco de Vroedt (21), Mark Wotte (22), nadat het verdedigingscentrum in een eerder stadium was toevertrouwd aan beide ex- Ajacieden Guido Pen (22) en Eef Melgers (26). De laatste is herstellende van een lastige liesblessure en zal de wedstrijd vanmiddag dus alleen vanaf de tribune kunnen meemaken. Guido Pen heeft een plaats op het middenveld gevonden vanwaar hij, gewapend met een sterk afstandsschot, wat vaker in de gevarenzone van de tegenstander komt. Karei Bouwens is met zijn 25 jaar en Feyenoord-ervaring de man om wie het Haagse middenveld moet draaien. Vooral in uitwedstrijden want in het Zuiderpark -,/vös Westerstraat 150, 1015 MP Amsterdam, tel. 020-242303

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3