AJAX-AZ '67 In 1979 was het Ajax-stadion in de Watergraafsmeer voor het laatst het decor van het inmiddels klassieke duel tussen Amsterdammers en Alkmaarders. Een zwaar bevochten gelijkspel bracht Ajax toen het achttiende landskampioenschap. Na dien werden alle thuiswedstrijden tegen AZ '67 in het Olympisch Stadion afge werkt. Behalve dat de competitie zich nog niet in een bloedstollende fase bevindt zal de uittocht der vedetten bij AZ wel enigszins van invloed zijn op de, verwachte, mindere belangstelling. Inderdaad was het kwaliteitsverlies dat de Wastora-ploeg leed aanzienlijk maar toch is het verschil in behaalde punten in vergelijking met het vorig jaar minder groot dan verwacht. Afgelopen seizoen bezat AZ na elf wedstrijden veertien punten, nu zijn dat er twaalf. Wat dat betreft doet Ajax het overigens beter dan vorig seizoen in dezelfde fase. Stonden de Ajacieden eind oktober 1981 op veertien uit elf, nu zijn er drie punten meer binnen waarvan de twee laatste, behaald bij Roda JC in Kerkrade, goud omrand zijn! Inzet en concentratie Het gevreesde kwaliteitsverlies deed zich dus qua rendement niet zo voelen al is de spelstijl danig aangepast. Meer dan de laatste jaren steunt AZ op een onvoor waardelijke inzet en een perfecte concentratie. Met name die laatste peiler is door de wat jongere spelers niet altijd op te brengen waardoor de balans af en toe verstoord wordt. De naam Ajax zal er borg voor staan dat de mentale instelling vanmiddag optimaal is. Of leidt de vooruitgeworpen schaduw van het woensdag wachtende San Siro de Alkmaarders toch wat af? Verdediging Eddy Treytel (36) heeft de concurrentiestrijd met de talentvolle Hans de Koning (22) gewonnen. De factor 'ervaring' zal trainer Hans Eikenbroek zeker hebben beïnvloedt bij zijn keeperskeus. Leider van de defensie is Hugo Hovenkamp (32). Vroeger als linksachter wilde maar kon hij niet zoveel invloed op de organisatie hebben, vandaar dat hij zich lekker voelt in de nieuwe rol van libero die hij met bluf en soms elan vervult. Gekoppeld aan de initiatiefrijke Hovenkamp is de sobere Deen Henrik Eigenbrod (26), enkele malen Deens international en sterk in de lucht. De rechtsachterplaats is voor de omcomplimenteus spelende Hans Reijnders (27) geen vreemde plek, dat in tegenstelling tot Ype Anema (gisteren 22 jaar gewor den) die als meest aanvallende verdediger veel profijt heeft van zijn middenveld ervaring. De linksachterplaats leek een prooi te worden voor de sterke Gijs _Elkg_urijdag zatardag Pn znndag 7rtrgt hp trio 'THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezel igheid bij uw borrel of diner-dansant Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorge i wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 3