aaaa dealer Jan Weggelaar, Rinie van Roon en Peter van der Hengst even terug in De Meer marne J Garage Marré B.V. Drie voetballers van de bezoekers van hedenmiddag, PEC Zwolle, kennen het Ajax-stadion beter dan welke speler van PEC dan ook. Het zijn Peter van der Hengst (23), Jan Weggelaar (21) en Rinie van Roon (21) die een deel van hun voetbalopleiding bij Ajax genoten. Peter van der Hengst speelde het langst in De Meer, als tienjarige werd hij opgenomen in de Ajax-familie. Alle jeugdelftallen doorliep de kleine, agressieve, veelscorende spits om uiteindelijk in het C-elftal (nu Ajax 2) te belanden. Ook daar maakte hij menig doelpunt maar een snelle doorbraak naar Ajax 1 zat er niet in. Daarom verkoos Van der Hengst een andere manier om de eredivisie te bereiken. Toen de kans zich voordeed vertrok hij naar PEC Zwolle. Dat is nu vier seizoenen geleden en inmiddels is Peter uitgegroeid tot één van de populairste spelers van de Zwollenaren. Peter van der Hengst: 'Ik heb het bij PEC erg naar m'n zin maar toch blijft Ajax in mijn hart. Logisch ook als je er je hele jeugd gespeeld hebt. Laatst, toen Ajax van Celtic verloor, had ik het niet meer, ik was er kapot van I' Jan(tje) Weggelaar was vijftien jaar toen hij van SV Bijlmer overkwam naar de B-junioren van Ajax. Via het tussenstation Ajax 2 kwam hij in 1980 bij de A-selectie terecht en werd hij met Willem Kieft en Frank Rijkaard in één adem genoemd als eerste elftalspeler van de toekomst. Twaalf wedstrijden speelde Weggelaar in het eerste, meestal als rechtervleugelverdediger. Het daaropvolgende seizoen waren Jan's verwachtingen uiteraard hoog gespannen maar het voetbaljaar 1981-1982 draaide op een grote teleurstelling uit. Weliswaar werd hij met Ajax 2 kampioen maar het eerste elftal bleef ver weg. Weggelaar speelt nu bij PEC toch op ere divisieniveau en vandaag tegen zijn oude club. Jan Weggelaar: 'Spelen tegen Ajax, waar ik zo lang zelf voor heb gevoetbald, ik weet niet wat ik er van denken moet. Ergens is het toch een thuiswedstrijd voor me maar dan anders!' Twee seizoenen geleden kwam Rinie van Roon van de Haarlemse hoofdklasser EDO naar Ajax. Aanvankelijk maakte Rinie heel wat wedstrijden vanaf de reserve bank mee en mocht hij af en toe invallen. Vorig jaar speelde hij een belangrijke rol in Ajax 2 dat hij als topscorer kampioen hielp worden. Omdat de spitspositie door de doorbraak van Willem Kieft en Marco van Basten erg sterk bezet was begreep Rinie van Roon dat zijn voetbaltoekomst elders lag. Aan het begin van dit seizoen lokte het om aanvallers verlegen zittende PEC hem naar Zwolle waar hij zijn onmiskenbaar aanwezige schutterskwaliteiten direct onderstreepte met drie treffers in de eerste competitiewedstrijden. Helaas voor Rinie zal hij vandaag niet in de opstelling voorkomen. Twee weken geleden raakte hij op de training gebles seerd aan zijn knie en die kwetsuur is nog niet genezen. Ook occasions met FIAT-BOVAG-garantie Reeds meer dan 20 jaar uw vertrouwde -dealer i Admiralengracht 12-14 - 1057 EX Amsterdam-West Tel. werkplaats 020-183740 - verkoop 020-168327 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 15