Celticde groen-wïtte parel van Schotland Celtic-Park als extra middenvelder. Zijn direkte gevaar is daar wat minder maar zijn aandeel in het ontregelen en opbouwen is niet gering. De jeugdinternational Paul McStay (18) speelde zich dit seizoen zonder aanpas singsproblemen in het eerste elftal van Celtic. Een talent dat we in de toekomst in het Schotse nationale elftal terugzien. Murdo McLeod (24) is de schakelspeler die verdedigend het meeste-onzichtbare - werk verricht op basis van een uitstekende konditie. De beste middenvelder komt het laatst aan bod: Tommy Burns (25) is de rossige, linksbenige spelmaker van Celtic die zich niet te verheven voelt om keihard te knokken. Altijd is Burns een aanspeelpunt voor zijn medespelers en mede door zijn geweldige aktieradius en voortreffelijke traptechniek roept hij vergelijkingen op met de Ierse ster Liam Brady. Grote klasse! Aanval De Celtic-aanval zal vanavond waarschijnlijk uit twee man bestaan al wordt van de middenvelders regelmatig assistentie verwacht. De twee spitsen Charlie Nicholas (20) en Frank McGarvey (26) zijn allesbehalve plaatsgebonden. Ze opereren vaak vlak naast elkaar om dan plotseling langs de 'blinde' kant van de verdedigers de ruimte te zoeken. Zo creëren ze niet alleen ruimte voor zichzelf, maar ook voor opkomende middenvelders en verdedigers. Het is goed mogelijk dat in plaats van Nicholas de wat stevigere George McCluskey (25) wordt opgesteld, een koele afmaker die zijn sterke lichaam goed gebruikt. Manager Billy McNeill heeft in verdedigend opzicht nog de beschikking over stopper David Moyes (19) en Michael Conroy (25). Voor het middenveld staan Dominic Sullivan (31) en Danny Crainie (20) klaar. Steun van het publiek Het spel kan op de wagen. In het bruisende Olympisch Stadion zal er ook voor u, het publiek, een belangrijke rol zijn weggelegd want de onvoorwaardelijke steun van zijn supporters zal Ajax vanavond hard nodig hebben. Celtic Glasgow, een naam in Europa, een naam in de hele wereld! Vijftien jaar na de oprichting van de Schotse voetbalbond, die zich in 1873 afscheidde van de Engelse FA, aanschouwde Celtic het levenslicht. De club werd gesticht door Ierse katholieken die als doel hadden om via het spelen van voetbalwedstrijden geld in te zamelen voor de armen in het stadsdeel East-end. Het klaverblad in het embleem van Celtic herinnert nog aan de Ierse oorsprong. Het eerste van een lange reeks kampioenschappen behaalde Celtic in 1893. Daar kwamen in de loop der jaren nog eens tweeëndertig titels bij. Dat lijkt een onaantastbaar aantal, maar toch heeft aartsrivaal Glasgow Rangers twee kam pioenschappen meer behaald, daarmee de absolute hegemonie van de stad aan de Clyde onderstrepend. Aan de drieëndertig landstitels voegde Celtic en passant nog eens vijfentwintig FA-Cups en acht League-Cups toe! Glorietijd Een ware glorietijd kende Celtic tussen 1963 en 1974. Met recht een gouden decennium waarin Celtic negen keer kampioen werd. Uit die periode stamt ook Celtic s overwinning in het Europa-cup 1 toernooi. Op een warme zomerse dag in Lissabon (1967) werd Internazionale na een 1—0 voorsprong door doelpunten van Chalmers en linksachter Gemmell op de knieën gebracht. Als officieus vervolg op de Europese titel werd er om het wereldkampioenschap 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 8