AJAX-CELT1C mmsnn glAS Celtic elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming VERF-BEHANG AUTOLAKKEN KUNSTSCHILDERS Rooseveltlaan 67 - Tel.020-460284 ARTIKELEN Nadat de uitwedstrijd tegen het roemruchte Celtic met enige reserve tegemoet was gezien vanwege de blessureproblemen waarmee Ajax kampte keerden de Amsterdammers met een schitterend 2-2 gelijkspel terug op eigen bodem. Onder de ervaren leiding van Johan Cruijff kwam het jonge Ajax-elftal zo tot een hoopvolle uitgangspositie voor wat betreft het bereiken van de tweede ronde. In vergelijking met vorig seizoen, toen Tottenham Hotspur te sterk bleek, is Ajax sterker, rijper geworden. De tweede ronde moet haalbaar zijn, zeker wanneer er met evenveel gloed en wilskracht wordt gespeeld als twee weken geleden in Glasgow. Dat het vanavond een bijzonder zware wedstrijd gaat worden staat als een paal boven water. Celtic is niet meer het super-elftal uit de jaren zestig/ zeventig, maar de laatste jaren heeft de club net als Ajax een rigoreuze verjonging doorgevoerd die nu zijn vruchten gaat afwerpen. Celtic's taktiek is vooral afgestemd op kollektief, kompakt en vooral snel voetbal. Met name buiten het eigen stadion speelt Celtic realistisch en uitgekookt. In Schotland dwingt Celtic liefst met op snelheid en agressie gebaseerd voetbal de tegenstander een hoog tempo op. Ajax heeft dat tempo weten te breken maar zal vanavond merken dat Celtic als counterploeg minstens even sterk is als wanneer het massaal ten aanval trekt. Coach Aad de Mos zal er zijn taktiek ongetwijfeld op afstemmen. Speels en intelligent, zo kan het spel van Celtic gekarakteriseerd worden al gaat dat voor de verdediging het minst op. Doelman Pat Bonner (22) is zonder meereen uitstekende keeper. Hij is echter het sluitstuk van een wat statische defensie die bestaat uit de ervaren international Danny McGrain (32 en aanvoerder), de eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6