DANFLEX DISCOUNT De Seigneur Ajax-Celtic in het verleden DscoWilly Albert! Het goedkoopste adres voor uw complete kantoorinrichting Van Boshuizenstr. 75 Amsterdam 020-442040/462434 Jan en Wil Heil Amstelveenseweg 286 Telefoon 020-727842 Sigaretten, sigaren, tabak Voorverkoop Olympisch- en Ajax-Stadion Abonn. GVB In het seizoen 1970-1971 stuitte Ajax in zijn jacht op de eerste Europa Cup in de kwartfinale op Celtic. In een uit verkocht Olympisch Stadion lukte het de Amsterdammers om Celtic op een 3-0 achterstand te zetten. Nadat de ruststand nog 0-0 was scoorden Johan Cruijff, Barry Hulshoff en Piet Keizer na de hervatting. Vooral het laatste doelpunt van Piet Keizer was van grote schoonheid. In de laatste minuut rondde hij met een magistrale beweging een kombinatie met Johan Cruijff af. De opstelling op die regen achtige 10e maart waren: Ajax: Stuy, Suurbier, Vasovic, Huls hoff, Krol, Rijnders, Neeskens, Müh- ren, Swart (Van Dijk), Cruijff, Keizer. Celtic: Williams, Graig, Brogan, McNeill, Gemmell, Hay, Connely, Cal- laghan, Johnstone, Wallace, Lennox. Scheidsrechter was de Portugees Ribeiro. Return De return werd niet in het Celtic-Park maar in het grotere Hampden-Park gespeeld. Dat was uitverkocht het geen 83.684 toeschouwers beteken de! Ajax-coach Rinus Michels had een taktische oplossing voor het gevaar Gemmell, de zeer aanvallende links achter, gevonden. Hij stelde Wim Suurbier in de plaats van Sjaak Swart op en liet Horst Blankenburg in het Europese voetbal debuteren. Celtic drong de hele wedstrijd aan maar zonder variatie en fantasie en verder dan een enkel doelpunt van Jimmy Johnstone kwamerl de Schot ten niet. Dit Ajax-elftal stapte de halve finale binnen: Stuy, Neeskens, Vasovic, Hulshoff, Krol, Rijnders, Blanken- voor al uw grammofoonplaten, Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236 Telefoon 195262 Nu 800 m2 showroom met het grootste assortiment Alles uit voorraad leverbaar Dagelijks van 9.00-18.00 uur ook zaterdags 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 19