GARAGE i OccMuw* fmsi!@M KMctöss'DE MEER' HALVERWEGE...! Voor uw betere 2eKostverlorenkade 23-24-25, Amsterdam,tel. 181424 UW INPAKKEN- EN WEGWEZEN' SPECIALIST Linnaeusstraat 28a t/o Burger Ziekenhuis, Telefoon 657751 De terugslag doet zich in het hele Schotse voetbal voelen. Eén van de gevolgen was het in 1976 instellen van de Premier Division, een opgeklopte kompetitie waarin de tien beste Schotse clubs elkaar jaarlijks vier keer ontmoeten. Ruim 1 jaar geleden was het de laatste keer dat Ajax aantrad in het Olympisch Stadion voor een Europa Cup-wedstrijd. De strijd ging toen tegen Tottenham Hotspur in de eerste ronde voor bekerwinnaars. Het 3-1 verlies was een lelijke streep door de rekening en ook de return in Engeland leverde een nederlaag op (0-3), zodat het Europese avontuur kort maar krachtig was. Het zeer jonge Ajax- team was in ieder geval wel een ervaring rijker maar was nog niet toe aan Europees topvoetbal. Of dat nu thans wel zo is blijft een open vraag, maar een feit is wel, dat de uitgangspositie voor een tweede ronde veel gunstiger ligt. Boven dien kan ook geprofiteerd worden van de routine en klasse van Johan Cruijff die er toen nog niet bij was. Zijn aanwezigheid heeft zich duidelijk gemanifesteerd in de eerste ontmoeting tegen Celtic met als gevolg, dat het zelfvertrouwen bij veel spelers plotseling weer terug was, zodat bijvoorbeeld Jesper Olsen in staat bleek te zijn constant gevaarlijk te opereren en anderen zeer geconcentreerd de wedstrijd speelden. De kansen vooreen betere uitslag, dan het gelijke spel, waren volop aanwezig. Het naar verwachting volle stadion verwacht slechts één resul taat: Ajax een ronde verder via een klinkende wedstrijd. Of het ook allemaal valt te realiseren zal moeten worden afgewacht. De kansen liggen evenwel beter dan een jaar geleden, terwijl de tegenstander toch zeker niet minder is. Het zou toch heel aantrekkelijk zijn wanneer Ajax vanavond kans zou zien een ronde verder te komen. Ondanks het feit dat Ajax toch maar weer ieder jaar kans ziet Europees voetbal te spelen (hetgeen absoluut uniek is in Europa), moet het ook voor het publiek aantrekkelijk zijn een aantal rondes in dat Europa Cup WIEGBRUG 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 14