La Perche d'Or GARAGE "VEL0CE bar-bistro VOOR Klaprozenweg 11-13 Tel. 020-32 35 28 HYUnDPI Uw gastheer#r? gastvrouw Bob en Til Haarms Delflandplein 14 Bij het Confectiecentrum 1062 HR Amsterdam Tel. 020-154629 Geopend van: maandag t/m vrijdag van 12.00-22.00 uur voor clubteams gespeeld. Na de eerste twee wedstrijden tegen het Argentijnse Racing Club Buenos Aires was er een beslissingswedstrijd noodzakelijk. In Montevideo verloor Celtic met 1-0 in een ware veldslag waarbij zes spelers van het veld werden gezonden. In 1970 waren de groen-witten weer dichtbij de meest begeerde Europese bokaal. Via FC Basel, Benfica, Fiorentina en Leeds United werd de finale in Milaan bereikt tegen... Feyenoord. Dat Feyenoord die ontmoeting won is bekend: 2-1. Bekende namen uit het Celtic-elftal van toen waren Billy McNeill, toen voor stopper en tegenwoordig manager van de club, Tommy Gemmell, Bobby Murdoch, Jimmy Johnstone, Bertie Auid en Bobby Lennox. Uiteraard mag de naam van de succesvolle manager Jock Stein niet ontbreken. Weer een jaar later bleek in de kwartfinale het Gouden Ajax-elftal te sterk (3-0 en 0—1) en in het jaar daarop kwamen in de halve finale Celtic en Internazionale pas bij het nemen van strafschoppen tot scoren. De eerste Schotse penalty werd genomen door Dixie Deans die de bal meters over de lat joeg. In de heksenketel van Glasgow hield Inter het hoofd koel en werd Celtic uitgeschakeld. Stap terug In de jaren na 1975 kwam de onvermijdelijke terugslag, mede door de steeds grotere - financiële - aantrekkingskracht van Engelse clubs. Celtic's Europese avonturen smoorden meestel in de kiem, zoals vorig jaar in de eerste ronde tegen Juventus (1-0 winst in Glasgow en 2-0 verlies in Turijn). 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 10