sfXtofio VERF-BEHANG GLAS AUTOLAKKEN KUNSTSCHILDERS- elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 0 pirn Rooseveltlaan 67 - Tel. 020-460284 ARTIKELEN hoeft maar even tegen te zitten of alle aspiraties worden keihard de grond in geboord. Van herstel is nauwelijks sprake terwijl in de competitie verlies nog wel valt goed te maken, zeker in de aanvangsfase zoals we die nu meemaken. Het is allemaal nog zo pril en de echte krachten komen nog niet helemaal tot z'n recht. Ook Ajax heeft nog niet die vorm te pakken welke het publiek eigenlijk gewend was te kunnen aanschouwen. Aan de andere kant moet wel beseft worden dat een elftal onmogelijk een totaal voetbalseizoen op topniveau kan spelen. Dat elftal moet nog geboren worden, leder team kent sterkere en zwakkere periodes en als nu toch die zwakkere moeten komen, dan maar gelijk bij het begin van de competitie. Maar wat is zwak? De twee thuisontmoetingen werden ruimschoots gewonnen maar toch valt niet te ontkennen dat de manier waarop het publiek te weinig aansprak. Overigens mag niet worden vergeten dat een wedstrijd gemaakt moet worden door twee teams en dat een eltal allèèn het niet kan 'maken'. Er staan ons zeker nog genoeg boeiende partijen te wachten en mag verwacht worden dat die van heden tegen Sparta in aantrekkelijkheid de eerste thuis ontmoetingen kan overtreffen. Overigens zal toch reeds velen de gedachte hebben bij het Europese gebeuren van woensdag a.s. Het belang om de eerste ronde te overleven is uiteraard zeer groot, zowel financieel als sportief. Het zou alleen maar goed zijn wanneer Ajax zich weer eens danig laat gelden bij dat Europa Cup-voetbal. Niet dat nu gerekend moet worden op het binnenhalen van beker (de laatste in 1973) maar het door breken van enige rondes zou het elftal alleen maar goed kunnen doen en zouden wel eens weer oude Europa Cup tijden kunnen doen herleven. Na het vorig jaar is de ploeg meer rijk aan ervaring, hebben de jongeren veel meegemaakt onder de vleugels van de routiniers en ook de aanwezigheid van Cruyff bij die Europese duels zal zeer belangrijk zijn. Wie meer dan hij weet wat er staat te gebeuren en wie beter dan hij kan dat op de jongeren overbrengen. Hoe dan ook mogen spannende tijden worden verwacht want Europees voetbal blijft toch altijd weer iets bijzonders. Het voetbal is al zo onberekenbaar maar bij toernooien valt er helemaal weinig zinnigs over te zeggen. Het is als altijd: pompen of verzuipen. Voor Ajax niet alleen de wens dat nu tegen Sparta de winst wordt binnengehaald eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6