Eerste ronde Betaalde Jeugd van Ajax maar dat was in een periode (de 'gouden' beginjaren zeventig) dat van doorbreken bij de Amsterdamse club nog geen sprake was. De slimme Van Gaal voelt zich als 'as' op het middenveld vast beter thuis dan als verdediger. Flexibel middenveld Op flexibele wijze verandert het middenveld van 4-4-2 tot het door Hughes gelief de 4-2-4-systeem, afhankelijk van eigen vorm of tegenstander. Douglas George (28) knapt veel verdedigend werk op, méér dan de andere middenvelders waarvan Edwin Olde Riekerink (20) als een talent met toekomst mag worden getipt. Ronald Lengkeek is na het aantrekken van de Engelse spits Heale ook op het middenveld beland en ook Geert Meyer (31), eigenlijk een pure linksbuiten, vertoont zich steeds vaker op het middenterrein. Wouter Holverda (24) is Sparta s ijverige spits die gewapend is met een sterk linkerbeen en een stevige portie fantasie De al genoemde Garry Heale (24) is nog niet zo bekend op de Nederlandse voetbalvelden. Zijn stijl oogt in de verte op die van Ipswich-ster John Wark, zeker is dat hij graag de mouwen opstroopt om 'er-tegen-aan' te gaan. Ron Stevens Gezelschap op de wisselbank heeft trainer Barry Hughes mogelijk van keeper Henk Dirwen, middenvelder René Eyer (19), Silvio Diliberto (18, een aanvaller met wereldkampioenenbloed). Wie zeker nog niet op de bank zal zitten is de anderhalf jaar geleden tegen Ajax ernstig geblesseerd geraakte Ron Stevens. In een zware botsing met Piet Schrij vers liep de sympathieke Stevens (23) een zeer gecompliceerde beenbreuk op. Lang knokt Stevens al voor een volledig herstel en het einde van zijn lijdensweg komt langzaam maar zeker in zicht. Zijn doorzettingsvermogen verdient bewon dering en waardering. Ook van mensen die toevallig geen Sparta-supporter zijn! De competitie is nog maar net begonnen of drukke tijden breken aan of zijn er in feite al. We staan aan de vooravond van het Europa Cup-circus en Ajax als landskampioen moet het straks in de eerste ronde opnemen tegen Celtic, bepaalt geen onbekende in het internationale voetbal. In het verleden hebben beide teams elkaar al eerder ontmoet en zoals Ajax niet is weg te denken uit het internationale voetbal kan dat ook van Celtic gezegd worden. Alleen de prestatiecurve van de Schotten kent meer ups en downs dan Ajax. leder jaar weer ziet Ajax kans in welk toernooi ook Europees voetbal te spelen en dat kan van maar weinig teams worden gezegd. Dat brengt uiteraard de nodige verplichtingen met zich mee in de vorm van dat steeds maar weer presteren in de nationale competitie. Dat is de basis van alle internationale successen. Daarom ook blijft de competitie prioriteit nummer één. In de strijd om een EuropaCup kan het erg snel afgelopen zijn en het 9 De HAARVERZORGER van bekende personalities Internationaal prijswinnaar met allround Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 5