AJAX-SPARTA In het treffen van hedenavond zal Ajax een flink veranderd Sparta-elftal tegenover zich vinden in vergelijking met de Rotterdamse equipe die begin april voor het laatst het Ajax-stadion bezocht. De exodus die tijdens de seizoenwisseling plaatsvond deed trainer Barry Hughes met de handen in de denkbeeldige haardos zitten. Het aantal nieuwe aanwinsten stond namelijk niet in verhouding tot het aantal clubverlaters. Tot de bekendste voetballers die het Sparta-Kasteel de rug toekeerden behoren Dick Advocaat, enfant-terrible René van der Gijp, libero Chris Dekker, Bert Jansen, stopper Peter Robinson, Roelof Jan Tiktak en de topscorer van het vorige seizoen David Loggie! Wat daar aan nieuwelingen tegenover staat spreekt heel wat minder tot de ver beelding. Een handvol eigen jeugd uit het kampioensteam van Sparta 2 en twee Britten, Douglas George (van Telstar) en Garry Heale (van Reading) kwamen de gaten opvullen. Bij het schrijven van deze voorbeschouwing moet de wedstrijd Sparta-Go Ahead Eagles nog gespeeld worden maar erg rooskleurig staan de Rotterdammers er niet voor. FC Utrecht werd bij de competitiestart nog verrassend verslagen maar de daaropvolgende drie wedstrijden verloor Sparta. Ongelukkig Toch is het niet zo dat Sparta het publiek schamel voetbal presenteerd. Natuurlijk, het ontbreekt hier en daar aan de nodige routine maar de Kasteel-bewoners houden er een prettige spelopvatting op na. Bij nederlagen met een enkel doelpunt verschil wordt al snel de geluks- of liever ongeluksfactor naar voren gehaald maar in het geval van Sparta niet onterecht. Ook in de derby tegen Feyenoord zat er meer in voor de Spartanen dan de geflatteerde 3-1 nederlaag. Sparta 1982-1983. In het doel staat, net als vorig jaar. de rijzige Jan Formannoy (29). Het nummer 2 hoort van oudsher bij de rechtervleugelverdediger en dat is in dit geval de jonge Danny Blind (21een vroegere UEFA-aanvaller. Veranderingen in verdedigingscentrum Het hart van de Sparta-defensie werd tot en met de wedstrijd tegen Helmond Sport gevormd door Adrie Andriessen (21) en Ron van de Berg (22). Na de teleurstellende uitslag van die wedstrijd (2-1 verlies) koos Hughes tegen Fortuna Sittard voor een ander centraal duo, namelijk Louis van Gaal (31) en Adrie van Tiggelen (25). Op de oorspronkelijke linksachterplaats van Van Tiggelen speelde in Sittard Robert Verbeek (21). Het zal duidelijk zijn: Barry Hughes is er nog niet uit. Op het middenveld mankeerde tegen Fortuna dus de man die de laatste jaren mede het gezicht van Sparta bepaalt: Louis van Gaal. Eens speelde Louis in de Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio 'THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 3