PiPn glas Slowstart vcUpÖQ elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 0 VERF-BEHANG AUTOLAKKEN KUNSTSCHILDERS Rooseveltlaan67 - Tel.020-460284 ARTIKELEN In het voetbal herhaalt de geschiedenis vaak zichzelf. Hoewel geen wedstrijd gelijk is aan een andere ontmoeting en hoe onvoorspelbaar voetbal ook is, ieder seizoen weer zijn er ontwikkelingen welke eerder zijn voorgekomen. Neem nu dit seizoen Roda JC. Na drie wedstrijden staat de club fier aan kop met Feyenoord (in feite ook niet volgens verwachting), terwijl in het nabije verleden eveneens de club uit Limburg een sterke start in de competitie kende om later toch middelmatig te eindigen. Daar hoort men in feite thuis doch potentiële kampioenskandidaten hebben het op het Kaalheide altijd moeilijk. Ook Ajax is daar nooit zeker van z'n zaak en menig punt is daar verloren. Hetzelfde geldt voor FC Groningen, een reuzendoder op eigen terrein en onherkenbaar bij uitwedstrijden. Ajax heeft weer eens ondervonden hoe moeilijk het is de Groningers op eigen terrein te bestrijden. Het vorig seizoen werden nog de volle winstpunten binnen gehaald (mede door het schitterende werk van Hans Galjé) doch nu zat het behoorlijk tegen door een strafschop met een vraagteken en een afgekeurde goal met een nog veel groter vraagteken van Wim Kieft. De invloed van de leiding op het veld lietzich weereens danig gevoelen. Diezelfde scheidsrechterlijke leiding bleef ook beneden de maat bij Haarlem-Ajax en het is alleen maar te hopen dat de heren fluitisten zich herstellen. Dat geldt overigens ook voor de artiesten op het veld. Ajax beleefde een uitstekende oefenperiode met grote overwinningen en succesvolle toer nooien. Kennelijk zijn competitiewedstrijden toch anders en brengen de spelers meer spanning bij waardoor dit ten koste gaat van de souplesse in het spel. De opening tegen de Go Ahead Eagles bracht niet wat al die duizenden mensen hadden verwacht hoewel de 4-1 winst er mag zijn. FC Groningen uit, ging onge lukkig verloren en in Haarlem werd dan wel gewonnen doch de manier waarop leverde nog vele vraagtekens op. Het zelfvertrouwen laat bij sommigen nog wel te wensen over. De angst om fouten te maken drukt een belangrijk stempel op het spel van het elftal, het oogt wat verkrampt en niet zo soepel als men in feite gewend is. De mooie akties zijn er soms wel maar het is nog allemaal niet compleet. Ongetwijfeld komt dat nog omdat de klasse in het elftal zeker aanwezig eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6