fYt\AA_A^_ W. Polak, Burgemeester van Amsterdam. Het bestuur van de Stichting Internationaal Voetbal tournooi Amsterdam, vraagt zich na elk tournooi af, of het mogelijk is het hoge niveau van het in 1975 gestarte evenement te handhaven. Immers alleen succesrijke clubs met een erkende reputatie komen voor deelname in aanmerking, waardoor het voor Jack van Zanten geen eenvoudige opgave is in een vroeg stadium de juiste selektie te maken. Ik mag ook dit jaar evenwel met vol doening vaststellen, dat onze orga nisator naast Ajax en AZ'67 wederom twee clubs uit het buitenland van grote internationale kwaliteit heeft weten aan te trekken. Het deelnemersveld bestaande uit Ajax, AZ'67, F.C. Köln en Tottenham Hotspur kan de vergelijking met de bezetting van de tournooien in het verleden glansrijk doorstaan. Ik wil er als voorzitter van de Stichting Internationaal Voetbal- tournooi derhalve van uitgaan, dat Amsterdam 707 het publiek veel te bieden heeft. Ik hoop dat de tribunes op beide speeldagen goed bezet zullen zijn en heet u allen in elk geval van harte welkom in het Olympisch Stadion. Voorzitter Stichting Internationaal Voet bal tournooi Amsterdam. S. C. Bakkenist. Van harte welkom bij Amsterdam 707! Evenals voorgaande jaren het geval was hopen wij u een aantrekkelijk voetbalweekend te presenteren. Een herboren Ajax, dat onder leiding van Johan Cruyff de afgelopen kompetitie een fantastische prestatie leverde door in een verbluffende eindspurt kampioen van Nederland te worden, is op volle sterkte aanwezig. Hoewel AZ'67 enige gerenom meerde krachten naar het buitenland zag vertrekken, geloven wij dat de Alkmaarse ploeg, met jonge spelers rond de routiniers Hovekamp, Treytel, Kist en Tol, nog altijd een waardige deelnemer is, waar rekening mee gehouden moet worden. Wij prijzen ons gelukkig dat wij F.C. Köln konden kontrakteren en daarmee generaal Michels" naar Amsterdam te halen. Het attraktieve elftal met de internationals Schumacher, Litbarski, Fisher en Engels, werd vorig seizoen tweede in de Duitse kompetitie en zal zeker alles geven om een goed resul taat te behalen in ons tournooi: Tenslotte de Engelse Cup-winnaar Tottenham Hotspur met een opmerkelijk sterk seizoen achter de rug. Tot op het laatste moment gegadigde voor het Engelse kampioenschap, Europacup finalist, leagecup-finalist en winnaar van de begeerde F.A. Cup. De ploeg met Engelse en Schotse internationals zoals Hoddles, Archibald en Clemence, zal zeker voor het nodige vuurwerk zorgen. Wij wensen u een genoeglijk voetbalweekend! Jack van Zanten, organisatie. leder jaar, nu al weer voor de achtste maal, bezoeken meer dan 70.000 voetballiefhebbers de wed strijden in het kader van het Inter nationaal Voetbaltournooi Amsterdam. Dat is mede te danken aan de organi satie, die er steeds weer in slaagt gere nommeerde elftallen naar Amsterdam te halen. De grote belangstelling is een bewijs, dat dit tournooi zich een vaste laats in het Nederlandse voetballeven eeft verworven. Ik hoop dat ook dit jaar het tournooi aan de hooggespannen verwachtingen zal voldoen!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 3