Clubhuis Ajax Voorland Wie van de twee Gebr. van Hoogstraten bv Ook voor uw recepties AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 1,10, pils en jenever ƒ.1,40, frisdranken vanaf 1,belegde broodjes vanaf 1,50 Uw gastheren CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 Nog vier wedstrijden en het is allemaal weer voorbij. De competitie is dan weer verleden tijd, juist op een momenttdat vooral bij Ajaxwedstrijden de publieke belangstelling zienderogen toeneemt. Ongelooflijk hoe groot die belangstelling geworden is en hoe goed is het weer te zien dat mensen staan te dringen om het kopen van kaartjes voor de loketten en in de voorverkoop. Ajax-PSV leverde een vol Olympisch Stadion, bij de Eagles was het eveneens volledig uitverkocht en ook vandaag zal het zeker goed bezet zijn. De belangstelling voorde thuisontmoe- ting tegen AZ '67 in het Olympisch Stadion kent geen grenzen terwijl de nog twee te spelen uitwedstrijden tegen Roda JC en Haarlem zeker geen gebrek aan publiek zal hebben. En dan zijn de kaarten geschud, is alles verdeeld en kan de voetballiefhebber zich opmaken voor het WK gebeuren in Spanje. Maar zolang de beslissingen in het betaalde voetbal niet zijn gevallen heeft de competitie alle aandacht. Ajax en PSV zullen gaan uitmaken wie in aanmerking gaat komen voor de landstitel. Met twee winstpunten voorsprong plus een veel beter doelsaldo staat Ajax er uiteraard het beste voor maar in vier wedstrijden kan er nog veel gebeuren. Groningen, MVV en NAC krijgen PSV nog op bezoek terwijl Sparta nog naar Eindhoven moet. Vooral in een slotfase van de competitie zijn uitwedstrijden vaak dubbel moeilijk gezien de belangen welke dan op het spel staan. Ajax heeft dan wel twee thuis- en twee uitontmoetingen doch de tegenstanders verkeren allemaal in de hogere regionen van de ranglijst op Roda JC na die niets meer heeft te winnen of te verliezen en alleen maar prestige kan boeken door een goede prestatie tegen Ajax. Het programma van beide clubs kent dus in feite weinig verschil in moeilijkheid en is dus voorspellen een ondoenlijke zaak. Het zijn altijd die laatste loodjes die het zwaarst wegen en altijd zitten de verassingen in de staart. Natuurlijk moet het geluk meezitten want met tegenslag en pech is het moeilijk presteren. Het is overigens altijd weer opvallend hoe gauw gesproken wordt over 'luckey Ajax' wanneer de ploeg kans ziet in de laatste minuut de winnende goal te maken. Het lijkt wel of het alleen Ajax is die op de valreep wel eens een wedstrijd wint. Of nooit anderen dat overkomt of dat nooit anderen eens het geluk met zich mee heeft. Ajax heeft nu eenmaal dat stempel en daar zal het wel nooit meer vanaf komen. Ik denk dat Ajax evenwel pech en geluk heeft als ieder ander in de competitie en dat 'luckey Ajax' helemaal niet bestaat. Ook niet wanneer in de laatste minuut de winnende goal wordt gemaakt. Een wedstrijd is pas beslist wanneer de scheidsrechter het einde heeft gefloten. Tot zolang kan er Disposables Hotelpapierwaren Verpakkingen Klokkenbergweg 50 Papier en plastic disposables 1101 AP Amsterdam z o. Telefoon 020-966838 Telex 15229 Hopa partijen vergaderingen klaverjassen enz. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 7