PETIT-RESTAURANT DlOfl Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming iedere wedstrijd zijn wel momenten geweest welke niet snel zullen worden verge ten. Wat het duo Vanenburg/Rijkaard presteerde tegen Sparta is ongekend. Hoe makkelijk Kieft momenteel scoort eveneens. Maar anderen blijven zeker niet achter. Het elftal groeit nog steeds en voorlopig is het einde daarvan nog niet in zicht. Het is eigenlijk nog maar een begin van wat echt mooi moet worden. De opbouw van een nieuw sterk verjongd team duurt lang maar het is absoluut waard om daar geduld voor op te brengen. Ajax verkeert in de unieke situatie dat geroutineerden van topklasse de aanstormende jonge talenten binnen en buiten het veld kunnen begeleiden. Een scholing, die z'n weerga niet kent. Straks zullen de jongsten het allemaal zelf moeten doen en weten, daarom is het zo belangrijk dat met deze jonge ploeg al op topniveau kan worden gevoetbald om toch zoveel mogelijk mee te maken en te ervaren nu die geroutineerde topklasse er nog zijn. En vergeet vooral niet wat Ajax nog allemaal in huis heeft aan talent. De UEFA- jeugdselectie van 16 man bestond voor de helft uit Ajaxtalenten: Stanley Menzo, Johnny Silooy, Edwin Godee, John van 't Schip, Winston Haatrecht, Marco van Basten, Edwin Bakker en Gerald Vanenburg. Het is niet niks en het zegt wel wat over de manier waarop Ajax het totale jeugdbeleid aanpakt. Iets om trots op te zijn als club maar tegelijk moet dit ook zorgen baren want waar blijft de rest? Waar blijven de andere topclubs in Nederland met hun jeugd? Eén grote handicap speelt bij veel verenigingen een grote rol: de splitsing van betaald voetbal en amateurs. Het komt de vereniging niet ten goede wanneer het gaat om het echt opleiden van jeugdspelers vanaf zeer jonge leeftijd. Ajax kent dat probleem niet. Het is nog steeds een gemengde vereniging en zal dat ook blijven. Vandaar o.m. die lange rij talenten welke nu hard op weg zijn de top te halen. Bij andere clubs zullen ongetwijfeld de ogen moeten opengaan want alléén Ajax kan het Neder landse voetbal niet op een hoger niveau brengen. Anderen zullen zeker iets moeten doen want het is de jeugd waar uit geput moet kunnen worden. Ook vanuit de KNVB zou (nog) meer gehamerd moeten worden op de ontwikkeling van jeugdspelers. Alleen voorgoed maar vooral technisch attraktief voetbal komen de mensen naar het stadion. Daar kan geen subsidie tegen op Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6