fóeéraMtt wiuxiux'DE MEER' Nogmaar het begin...! UW 'LAST-MINUTE' SPECIALIST Linnaeusstraat 28a t/o Burger Ziekenhuis, Telefoon 657751 René van de Kerkhof (31) startte in diezelfde wedstrijd als rechterspitsen verhuis de na de pauze naar links. Vooral daar stichtte hij op zijn bekende wijze veel gevaar en bereidde drie van de vier PSV-treffers voor. Ook voor de spitspositie heeft trainer Libregts keuze zat. Hij kan er al genoemde Koolhof posteren of natuurlijk Rudie Geels (33). Er valt wellicht iets voor te zeggen dat Geels wedstrijdritme mist maar aan de andere kant is hij een type die dat wedstrijdritme niet speciaal nodig heeft. Tijdenlang onzichtbaar kan de oud- Ajacied plotseling levensgevaarlijk voor het doel opduiken. Een derde mogelijkheid is Rob Landsbergen (22). Bij hem hoort onvermijdelijk het bijvoeglijk naamwoord 'lang'. Sterk in de lucht dus, op lager niveau wat minder. Reserves Met de nodige basisspelers zijn tegelijkertijd ook heel wat mogelijke wisselspelers genoemd. Er zijn er nog een paar over. Wat te denken van Michel Valke (22), die meer en meer verbleekt in de dug-out. Als stand-in voor Pim Doesburg zit Quintus van der Meulen (23) naast hem op de bank. Het is lang geleden dat er voor een competitiewedstrijd zoveel belangstelling .bestond als thans het geval is. Vanaf het moment dat Ajax de juiste richting vond om meer publieke belangstelling te kweken steeg het aantal bezoekers bij thuis wedstrijden gestadig. Bij uitontmoetingen is er nooit enig gebrek geweest aan publiek maar op eigen terrein liet dat nog veel te wensen over. Door de inbreng van vele jeugdigen, die in staat bleken te zijn technisch begaafd voetbal te verzorgen, gekoppeld aan goede prestaties kregen velen weer de lust terug om de tribunes te bevolken. Natuurlijk gaf de komst van Johan Cruijff nieuwe impulsen om mensen naar het stadion te lokken. Alles bij elkaar heeft het een en ander geleid tot een ongekende opleving van het voetbal in het algemeen en Ajax in het bijzonder. Overal waar Ajax momenteel komt is het stadion volledig uitverkocht, een niet geringe finan ciële steun voor de desbetreffende clubs. Bij thuisontmoetingen is zeker sprake van een verdubbelde belangstelling maar vandaag tegen PSV is zelfs het Olympisch Stadion te klein om alle belangstellen den te herbergen. Al lang is het stadion volledig uitverkocht en zullen 65000 mensen oude tijden doen herleven. Zowel PSV als Ajax zullen niets nalaten van de ontmoeting een echte voetbalhappening te maken. Bij Ajax wordt al weken echt genoten van zalige staaltjes technisch voetbal. In De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 5