AJAX-PSV Hedenmiddag staan we voor de absolute topper van het seizoen 1981-1982. Al weken achtereen delen Ajax en PSV de koppositie in de eredivisie en nu is dan het 'anderhalf uur van de waarheid' aangebroken: kloppende harten, trillende vingers! In de uitwedstrijd tegen PSV ging Ajax, na een toch niet kansloze wedstrijd, met 3-0 onderuit. Ook in die dagen speelde het elftal van trainer Kurt Linder al oogstrelend voetbal. Maar de onstabiele faktor die toen zo nu en dan om een hoekje kwam kijken is nu zo goed als uitgebannen. De remedie: Johan Cruijff. Met name na de thuiskomst van Johan werden de wekelijkse spektakelshows van Ajax met jubelende kommentaren begeleid. Bij PSV ligt het allemaal wat anders. Het gaat niet altijd even soepel. Trainer Libregts, die toch een talentvolle groep voetballers tot zijn beschikking heeft, komt maar niet, zoals hij het zelf uitdrukt, tot het 'ideale plaatje'. Het zoeken naar de juiste formatie gaat gepaard met spelerswisselingen en dat is voor de rust in een elftal nooit goed. Toch bleven de punten binnenkomen en al is Ajax volgens velen de 'kampioen van het mooie voetbal', op de ranglijst staat PSV met evenveel punten als de Meerclub bovenaan! Oude bekende Hoe de opstelling van PSV er uitziet blijft met de voortdurende veranderingen in de opstelling een gok. Maar nemen we de laatste wedstrijden van de Eindhovena- ren als graadmeter dan komen we tot het volgende 'plaatje'. In het doel: Pim Doesburg (38). Aan zijn naam valt weinig of niets origineels toe te voegen. Na de vele jaren dat hij op eredivisieniveau speelt is Doesburg met recht een oude bekende geworden. Voor de jongsten onder het publiek toch een paar kenmerken: nerveus, reaktiesnel en een schitterende, geplaatste, uittrap. Huub Stevens (28) is rechtsachter maar speelde voorheen ook als voorstopper of verdedigende middenvelder. Hardheid is hem niet vreemd, in noodgevallen wil Stevens wel eens een bijltje uit de achterzak toveren! Zijn collega op links, Piet Wildschut (24), moet het meer van snelheid en techniek hebben. Aanvallen is zijn grootste hobby. Ook de kwaliteiten van Ernie Brandts (26) zijn genoegzaam bekend. Vooral bij 'dode' spelmomenten gooit hij zijn lengte in aanvallend opzicht in de strijd. Geen vraagtekens tot zover maar wie de libero-rol gaat vervullen is nog een raadsel. Libregts probeerde de laatste tijd Adri van Kraay (28) weer op die plaats. De gentleman-voetballer maakte echter een enigzins uitgebluste indruk. Het alternatief is Willy van de Kerkhof (31) die-o tegenspraak! - vooral in aanvallend opzicht een goede laatste verdediger is. Middenveld De noeste arbeid op het middenveld van Willy van de Kerkhof wordt dan overge- Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 3