Dion 4 1 w "4 .c PETIT-RESTAURANT 'AJAX BEGELEIDT trob elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke Er is op deze plaats wel eens eerder gesproken over de vorm van begeleiding welke Ajax z'n jeugdspelers sedert enige jaren kan geven. Begeleiding dan, op het niet-voetbaltechnische vlak. Zoals bijvoorbeeld school c.q. studie. Zeg maar de hoofdmoot van de begeleiding. Het is geen onbekend verschijnsel dat jeugdspe lers hun studie laten voor wat het is om toch maar vooral te slagen als voetballer, niet wetende of beseffende wat er gebeurt wanneer vroegtijdig moet worden afgehaakt om wat voor reden dan ook. Vijf jaar geleden is Ajax gaan inzien dat veel jeugdspelers met o.a. studieproblemen rondliepen, zonder dat de club daar op voldoende wijze steun aan kon geven. Daar was eigenlijk nooit echt aandacht aan gegeven. Om nu jeugdspelers de gelegenheid te bieden adviezen e.d. wel te krijgen ontstond de Jeugdbegeleidingscommissie, inmiddels om verschillende redenen omgedoopt tot Studie- en Begeleidingscommissie. Deze commissie, bestaande uit 5 mensen, kan desgewenst jeugdspelers vanaf 12 jaar adviseren en begeleiden met zaken welke liggen op het niet-voetbaltechnische vlak. In de afgelopen vijf jaar heeft zich een hele ontwikkeling voltrokken, welke heeft geleid tot de huidige opzet van deze commissie, weergegeven in het samenstellen van een rapport onder de titel 'Ajax Begeleidt', een verslag over vijf jaar spelersbege leiding. Onlangs is dit rapport tijdens een persconferentie gepresenteerd, waarbij zowel in landelijke dagbladen als regionale kranten, redelijk veel aandacht is gegeven aan dit boeiende stuk informatie omtrent de vorm van begeleiding, niet alleen aan jeugdspelers maar inmiddels ook aan spelers uit het tweede elftal en A-selektie. Het zou te ver voeren om op deze plaats gedetai I leerde over begeleid ing te gaan praten. Daarvoor ligt deze materie te gecompliceerd. Het is alleen voor een ieder goed te weten dat Ajax als enige club in Nederland en misschien wel in Europa deze vorm van begeleiding kent. Het heeft allemaal zeker te maken met de doorbraak van jeugdspelers naar het eerste elftal. Niet ontkend kan worden dat vroeger ongetwijfeld talent verloren is gegaan omdat bijvoorbeeld de school teveel opeiste of dat er zich andere problemen voordeden die er toe geleid hebben eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6