AGAM AMSTERDAM MERCEDES-BENZ Aanvallend voetbal Het Sparta van Barry Hughes is één van de clubs die het woord aanvallen' met hoofdletters schrijft. Niet alleen uit idealistische overwegingen maar vooral nood gedwongen. De defensie is niet het meest solide deel van het elftal en het voet ballen op de helft van de tegenstander zorgt ervoor dat die verdediging niet al te zeer onder druk komt te staan. Aantrekkelijke wedstrijden zijn het gevolg van die instelling. Denkt u maar eens terug aan Sparta-Ajax van dit seizoen toen het 5-3 werd met drie doelpunten van Loggie en Kieft! Vier spitsen laat Barry Hughes over het algemeen opdraven met een vrije verde diger, Chris Dekker, die het middenveld assisteert. Verdediging Meestal beginnen de aanvallende aktiviteiten van Sparta bij doelman Jan For- mannoy (28). Geen lange trappen naar de voorste lijn maar zorvuldige opbouw via Dekker of Van Gaal. Als rechtervleugelverdediger zou je haast automatisch de naam van Bert Jansen (31) invullen. De laatste tijd maaktHughesvoordiepositieechtervaakgebruikvan het talent Danny Blind (20). De voorstopperpositie kan, na het aflopen van zijn schorsing, weer worden ingenomen door Peter Robinson. Robinson (24) is een pure mandekker die de aanvallende impulsen terecht laat uitgaan van libero Chris Dekker (35). Robinson's vervanger in de afgelopen wedstrijden was overigens Adrie Andriessen (21). Van Gaal met nummer tien Lou:svan Gaal (30)draagthet rugnummertien. En een echte'nummertien'zou hij ook graag willen zijn. Louis is eigenlijk de vierde aanvaller maar hij kan als middenvelder de man zijn waar het bij Sparta om draait. Kan, want Hughes maakt niet altijd gebruik van Van Gaal's talenten. Tegengestelde meningen over hoe het spel gespeeld moet worden liggen daar waarschijnlijk aan ten grondslag. Van Gaal is érg zelfbewust en daardoor 'lastig'. Middenveld Dick Advocaat (34) is een heel ander type. Altijd hard werkend, altijd aanspeelbaar Donauweg 11 -Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 188, telefoon 455755 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 4