PETIT-RESTAURANT Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming O het grootste deel bestaat uit jeugdigen waarbij vermoeienissen zich niet onbe tuigd zullen laten. Vooral dan is het belangrijk te beschikken over een groep van zestien die weinig voor elkaar onderdoen. Naarmate de vermoeienissen toenemen wordt een voetballer ook meer blessure- gevoelig. Reden temeer om te kunnen beschikken over spelers welke direkt inzetbaar zijn wanneer dat nodig mocht zijn. Ajax beschikt zeker over dit genre voetballers. Zo kon bijvoorbeeld afgelopen zondag John van 't Schip zijn tweede optreden verrichten als invaller voor Jesper Olsen. En ongetwijfeld zullen ook anderen moeten opdraven op momenten dat het gewenst is om reden van blessu res, vermoeidheid e.d. Het beschikken over zestien volwaardige spelers is het meest optimale wat men maar kan wensen. Het geeft ook de nodige gezonde onderlinge konkurentie bij de spelers waardoor de prestaties alleen maar beter kunnen worden. Het ogenschijnlijk gemak waarmee Ajax de laatste weken de wedstrijden in winst omzet doet vermoeden dat er eigenlijk nog maar weinig kan misgaan. In het veld heeft men het vrijwel helemaal in de hand en kan het weinig fout gaan. Het wachten is op de goals en de punten zijn weer binnen. Het doet denken aan eerdere glorietijden waarbij zeer snel de goal werd gemaakt waarna werd ge freewheeld naar het einde. Het Ajax van vandaag is evenwel nog lang niet zover. Ook al doet het soms anders vermoeden. Het moet hard werken voor het beoogde resultaat. Alleen het gaat op een manier dat enorm veel mensen aanspreekt en waarbij zeker niet gesproken kan worden van werkvoetbal doch van hard werken gebaseerd op techniek zoals het voetbalspel ook gespeeld behoord te worden. De waardering is alom. Met jaloerse blikken wordt gekeken naar Ajax. De club ziet toch maar weer kans de ontwikkeling vooruit te zijn zoals dat historisch altijd geweest is. Het is ook een voorbeeld voor anderen. Zowel sportief als organisato risch. Vooralsnog spreken de prestaties op het veld het publiek het meeste aan. En die mogen er zijn. Met erg goed voetbal, veel doelpunten, technische vondsten en nog veel meer wat een wedstrijd alleen maar erg leuk kan maken. Inderdaad, een voorbeeld voor anderen.... Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6