AJAX-FC Den Haag Januari 1972. In een uitverkocht Zuiderpark staat Ajax tegen FC Den Haag onder zware druk. Dan, diep in de tweede helft belandt een uittrap van Ajax-keeper Stuy links op de middenlijn bij Johan Cruijff die de bal met een lichte dropkick voorbij zijn bewaker Kees Weimar speelt en zich geen tijd op zo n twintig meter van het doel van de verraste Ton Thie bevindt. Op volle snelheid ziet 'Cruijffie' dat Thie (1 93m) ietsje buiten zijn doel staat en lobt de bal met een magistrale boog onder de lat. Zo besliste de kersverse Europese voetballer van het Jaar de wedstrijd, met een van de allermooiste doelpunten uit zijn loopbaan. Dat geschiedde in de dagen dat het piepjonge FC Den Haag nog tot de vader landse voetbalelite behoorde. Altijd goed voor een plaats bij de eerste zes. De realiteit van het heden is pijnlijk anders. Het roemruchte ADO en later FC Den Haag bungelt ergens onder de ranglijst en ziet de verfoeide Eerste divisie dreigend op zich af komen. De residentie zonder eredivisieclub Dat mag niet mogelijk zijn! Het seizoen 1981-82 werd begonnen met de wetenschap dat het moeilijk zou worden. Uit bezuinigingsoverwegingen werden bekende namen als Aad Mans veld (die later terugkeerde), Ton Wickel, Roger Albertsen en Henk van Leeuwen verkocht en vervangen door jonge, nog onervaren voetballers. Laten we de drie routiniers Mansveld, Van Vliet en Schoenmaker buiten beschouwing dan komt de gemiddelde leeftijd van FC Den Haag op 21 jaar! Meer nog dan vanmiddag aan Ajax moet FC Den Haag, met trainer Cor van der Hart aan het roer in de plaats van Martin van Vianen, zich vastklampen aan de drie opeenvolgende tuiswedstrijden die na hedenmiddag op het programma staan. Verdediging In de achterste lijn vinden we de meeste ervaring. Dan hebben we het niet zo zeer over doelverdediger Dido havelaar (24) als wel over het duo Mansveld - Van Vliet. De stopper-kwaliteiten van Simon van Vliet (30) hoeven niet extra onderstreept te worden en de bluf en de lange trap van Aadje Mansveld (37) zijn ook gevoegelijk bekend. Rechtsachter Aad van Bergen Henegouwen (20) geldt als een veelbelo vende speler. Op de linkerkant verwacht je steeds weer Joop Korevaar te vinden maar die zal vanwege een ernstige kwetsuur dit jaar niet meer in aktie komen. Op zijn' plek speelde vorige week tegen De Graafschap Ahmet Keloglu (20). Eigenlijk een middenvelder, gezegend met een sterk linkerbeen en een flinke portie lef. Aanvallen doet hij liever-en beter dan verdedigen maar niettemin hoorde hij vorige week tot de besten. Een speler om in de gaten te houden. Toen Keloglu later in de wedstrijd naar het middenveld opschoof werd zijn oor spronkelijke plaats overgenomen door John Lorié die ook niet tegenviel. Middenveld Jan Renooy (25) komt verdedigend het best uit de voeten. Een karakterjongen die Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio 'THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 3