HET BEGIN...!!! Van Bommel-komplex 'O, Willy van Bommel, waarom moest je ons verlaten?', verzucht de kleine kanjer Cees Schapendonk nog regelmatig. Na de overgang van Van Bommel naar Willem 2 is het spel van MVV nogal links georienteerd en Schapendonk (26) mist de afgemeten ballen van de rechterflank.Kwetsbaar en gevoelig als spitsen nu eenmaal zijn zette Schapendonk het verleden misschien te weinig van zich af en maakte hij het gemis van 'zijn' aangever tot een klein komplex. Miettemin is hij de man die scoort voor MVV: twaalf van de achtentwintig MVV-doelpunten staan op zijn naam! Linkerspits is Arie van Staveren (28). Hij beperkt zijn eigen rendement nog al eens door 'van ver te vertrekken', vanaf het middenveld. Zijn werkelijke kracht ligt toch scherp voorin waar hij met zijn snelheid en korte kapbewegingen voor direkter gevaar zorgt. Gele kaarten Een overmaat aan gele kaarten maakt dat de Zaankanter Bert van de Poppe zich niet in De Meer mag presenteren. Jammer voor MVV want deze middenvelder is een belangrijke schakel in de ploeg. Marcel Adam (21) is een talentvolle aanvaller. Oorspronkelijke werd hij aangewezen als opvolger van Willy van Bommel maar zijn -aanwezige- mogelijkheden etaleert hij te weinig in kompetitieverband. Vandaar dat trainer Leo Steegman hem als wisselspeler gebruikt. Als eventuele vervanger voor Chrit Baetsen zit de jonge Marcel Spa tussen Steegman en de wisselspelers op de bank. De competitie nadert z'n beslissende fase. Ondanks het feit dat er nog twaalf wedstrijden tegaan zijn, weet een ieder, dat elke misstap extra hard aankomt omdat herstel steeds moeilijker wordt naarmate het seizoen afloopt. In de eerste helft van de competitie behoeft een verloren wedstrijd nog geen direkte rampzalige gevolgen te hebben omdat zich nog genoeg gelegenheden zich voor doen om een en ander recht te zetten. Nu evenwel doen die mogelijkheden zich steeds minder voor. Het wordt nu steeds meer een zaak van alles of niets en er zullen zich nog zeker verschillende slopende wedstrijden voor de ogen afspelen waarbij onverwachte wendingen altijd weer zullen voorkomen. En altijd juist op momenten dat niemand het verwacht. Zo is voetbal nu eenmaal en dat maakt het alleen maar aantrekkelijk. Niets is boeiender dan vooraf niet weten wat er gaat gebeuren en bij voetbal is dat altijd het geval. Dit seizoen heeft Ajax wat steken laten vallen op momenten dat het niet in de lijn der verwachtingen lag. Vooral tegen lager gerangschikte teams heeft de club het altijd moeilijk. Ook afgelopen zaterdag tegen de graafschap ging het zeker in het begin niet makkelijk en werd langdurig aangekeken tegen een 0-1 achterstand. De uiteidelijke uitslag gaf evenwel toch wel reden tot gerustheid. De vier goals bracht het totaal aantal gemaakte doelpunten op 76. Gemiddeld 3 doelpunten per wedstrijd, het aantal tegengoals van 33 mag er evenwel ook zijn maar het eerste weegt ruimschoots op De HAARVERZORGER van bekende personalities prijswinnaar met allround Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 5