Clubhuis Ajax Voorland Michael Birkedal, vriend en tegenstander van Jesper Olsen IJ k\ Disposables \\PJ\ Gebr. van Hoogstraten bv AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 1,10, pils en jenever ƒ.1,40, frisdranken vanaf 1,belegde broodjes vanaf 1,50 Uw gastheren CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen enz. De wedstrijd van vandaag brengt op een bijzonder manier twee oude vrienden met elkaar in kontakt. Ajax' Golden Boy Jesper Olsen staat dan namelijk tegenover Michael Birkedal. Dat Birkedal een Deen is valt zo op in Nederland waar menige Deense voetballer zijn brood verdient. Op merkelijk is dat Birkedal een half jaar geleden nog samen met Jesper Olsen in dezelfde club speelde. Trouwens niet alleen bij Naestved waren zij teamgenoten, ook in het Deense jeugdelftal zorgden beide voor aan vallend gevaar. Birkedal op rechts, Olsen op links! De tweeëntwintigjarige Birkedal werd in Kopenhagen geboren en speelde voor hij naar Naestved ver trok bij de derde divisieclub Slagelse. Behalve negentien wedstrijden voor Denemarken onder 21 jaar en even veel selektie voor het UEFA-team speelde Birkedal één keer een vol waardige interland. Snelle transfer Het Twentse scoutingsysteem had Birkedal al enige tijd in beeld en toen Twente's trainer Rob Groener hem had zien schitteren in het topduel te gen Hvidovre was, na afloop van de Deense kompetitie in november, de overgang naar Enschede snel rond. Birkedal: 'Het was niet zo moeilijk om voor Nederland te kiezen. Van de De nen die al in Nederland spelen heb ik begrepen dat de mentaliteit niet zo veel verschilt. Ook omdat ik zelf graag in Nederland wilde spelen was het kontrakt snel getekend'. 'Bij FC Twente speel ik rechts op het middenveld. Dat is niet precies mijn favoriete plaats. Ik moet er vrij veel defensief werk opknappen en zo kom ik niet al te vaak aan aanvallende ak- t'ies toe. Niet dat ik er een groot punt van maak hoor. Het bevalt me hiererg goed. Van het Nederlandse voetbal in het algemeen had ik verwacht dat het wat technischer zou zijn. Het voetbal hier is sneller en vooral harder maar in Denemarken is de techniek beter verzorgd. Misschien wel omdat je daar meer tijd hebt op het veld'. Extra gemotiveerd Duidelijke taal van de blonde Birke dal die om twee-begrijpelijke rede nen bijzonder uitkijkt naar de ont moeting met Ajax. Birdedal: 'De naam Ajax heeft in Denemarken een speciale klank. De club spreekt erg Hotelpapierwaren Verpakkingen Klokkenbergweg 50 Papier en plastic disposables 1101 AP Amsterdam z o. Telefoon 020-966838 Telex 15229 Hopa 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 7