Dion w 4 ^7 trofa "4 PETIT-RESTAURANT Secondenloterij Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming jÓ de club om steeds maar weer vanuit de eigen jeugd spelers te laten doorbreken naar de A-selectie. Bovendien wordt het systeem van 'eigen kweek' door erg velen zeer gewaardeerd. Zeker bij het publiek, dat weer in grotere getalen de tribunes bezoekt wanneer Ajax speelt. Zeker bij uitwedstrijden zijn de stadions vrijwel of geheel uitverkocht. Maar ook, wat veel opvallender is, blijkt Ajax bij de mensen van de pers geen kwaad meer te kunnen doen. ieder'verslag van welke wedstrijd ook is doordrengt van superlatieven terwijl het toch allemaal heus nog niet altijd zo erg goed is. De ploeg kan nog veel beter en naast de schitterende momenten zijn er nog genoeg punten voor verbetering vatbaar. Voorheen keken de 'des kundigen' alleen naar het laatste en vergaten de prachtige momenten. Nu is men volledig omgezwaaid en zijn de bewegingen van Olsen, Vanenburg, Cruijff of noem maar op voldoende om ongekend over Ajax te schrijven. Zoals vaak zal de waarheid wel weer ergens in het midden liggen hoewel ik moet erkennen dat de huidige kritieken mij beter bevallen dan voorheen. Het werkt zeker mëe de men sen op de banken te brengen. Er moet helaas al genoeg narigheid over het voetbal geschreven worden. De prestaties van Ajax lijken bij velen wel een verademing in het voetbal. Men waardeert de lef van de jeugdigen, de "fabuleuze techniek van Vanenburg, het ongelooflijke inzicht en overzicht van Cruijff, kortom, het is weer waard het voetbalstadion te bezoeken. Maar Ajax alleen kan nooit het voetbal redden. Anderen zullen moeten volgen. Competitie is nu eenmaal nodig en daar zijn veel clubs bij betrokken. In het voetbal heeft men elkaar nu eenmaal nodig om te overleven, het is niet anders Ook vandaag bij Ajax-FC Twente kunt u weer meedoen aan de secondenloterij waarvan de opbrengst ten bate komt van de Ajax-jeugd. De lootjes, die een gulden per stuk kosten, zijn bij de toegangen tot de tribunes verkrijgbaar. Komt het cijfer op uw lootje overeen met de seconde waarin het eerste doelpunt valt (zowel vóór als na de rust!) dan bent u de gelukkige winnaar van 250 gulden! Die prijs kunt u na afloop van de wedstrijd opstrijken bij de Ajax-administratie. Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 6