Verademing Caoutchouc! ofwel 'Slangenmens' zouden de Fransen uitroepen bij het zien van deze aktie van Jesper Olsen. Op bovestaande foto legt de soepele Deen enkele verdedigers van Willen II in de luren. De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 Ondanks de soms wat tegenvallende resultaten mag toch terecht gesteld worden dat het Ajax momenteel niet slecht gaat. Het Europa cup avontuur was al snel verleden tijd en onlangs was ook de strijd om de KNVB-beker voor Ajax voorbij. Vooral dit laatste tekent misschien de kwetsbaarheid van het elftal waarbij vele goede resultaten worden afgewisseld met jammerlijke tegenvallers. Het hoort allemaal bij een elftal in ontwikkeling. Vallen en opstaan, daar word je groot van, zegt men wel eens. Dat geldt zeker voor een elftal dat probeert zo evenwichtig mogelijk te voetballen en een weg weet te vinden naar een niveau waarbij het ook internationaal volop meetelt. Dat kan nooit lukken op korte termijn. Daar moet opbouw in zitten met spelers op jonge leeftijd welke nog allemaal in voetbal ontwikkeling zijn en waarvan de prestaties alleen maar kunnen stijgen. Daar is goede begeleiding voor nodig, niet alleen op voetbaltechnisch vlak maar zeker ook daarbuiten. Het is, althans bij Ajax, bijna niet mee-r mogelijk dat voetbaltalent verloren gaat door invloeden of zaken van buitenaf. Op vele gebieden buiten het voetbal kan men, indien de speler dat wenst, door deskundigen begeleid, zoals Ajax deze in de praktijk brengt, een uitvoerig rapport te verwachten hetgeen, naar ik denk, de nodige publiciteit zal opleveren. Nog te weinig wordt naar mijn mening aandacht besteed aan de achtergronden van het opleiden van talentvolle jeugd spelers. Het kan nooit een vanzelfsprekende zaak zijn dat Ajax op dit moment zoveel jeugdtalenten produceert. In het UEFA-jeugdteam werden weer 5 Ajax- jeugdigen onlangs geselecteerd, meer dan welke andere club in Nederland. Als club kan men hier zeer trots op zijn. Het bewijst de kracht van de vereniging. De toekomst ziet er zeer goed uit al kost het enorm veel inzet van vele mensen binnen Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 5