AJAX-FC Twente 1 Ajax-FC Twente, sinds jaar en dag een onbetwiste topper. Ook al staan de Enschedeërs er op dit moment niet zo rooskleurig voor, de konfrontatie met Ajax blijft een bijzondere klank houden. In tegenstelling tot de meeste andere betaalde verenigingen heeft FC Twente zich ook gedurende het seizoen behoorlijk op de transfermarkt geroerd. Nadat voor Flallvar Thoresen (naar PSV) en Heini Otto (naar Middlesborough) flink wat geld was opgestreken verdween na enkele maanden kompetitievoetbal ook Martin Jol over de landsgrenzen. Zijn nieuwe club heette West Ham United. Aanvankelijk namen vooral jongere spelers uit de eigen opleiding de opengeval len plaatsen in. Later werden met de ontvangen transfergelden de Deen Michael Birkedal en Martien Vreijsen aangetrokken. Negatieve balans Zoals reeds aangestipt maakt FC Twente niet een al te glorieus seizoen door. Van de twintigste kompetitiewedstrijden werden er slechts acht gewonnen, drie meer werden verloren dus twee keer kwam het tot een gelijkspel. Tot voor kort leek doelman André van Gerven de onaantastbare nummer één voor trainer Rob Groener. Maar na het echèc tegen PEC Zwolle (er werd in Zwolle met 5-1 verlo ren!) stelde Groener de positie van Van Gerven toch ter diskussie. Al weken is Theo Snelders (18) zijn vervanger. Verdediging Twee jaar ouder is rechtsachter John Scheve die samen met routinier Ab Gritter (32), Fred Rutten (19) en Romeo Zondervan (22) de Twentse-defensie vormt. De agressieve, aanvallende Zondervan is zo zoetjes aan wel bekend bij het voet balpubliek. De uit de Twente-school voortgekomen Fred Rutten zien we voor het eerst in De Meer optreden. Middenveld Wel een bekend gezicht,is dat van Haagse Aadje Kila (28), die al zo'n tien jaar op eredivisie-niveau het zijn tegenstanders lastig maakt. Wellicht wordt hij vandaag gekoppeld aan Johan Cruijff. Aan de rechterzijde van Kila heeft de nieuwe Deense aankoop Michael Birkedal (22) een plaats gevonden. Aanvallen doet hij liever dan verdedigen maar daar is hij bij FC Twente-tot zijn spijt-nog niet zo vaak aan toe gekomen. Derde man op het middenveld is ook al een omgeschoolde aanvaller. Hoewel van origine rechtsbuiten speelt de Groninger Jaap Bos (29) links op het middenveld. Aanval Twente's jongste aankoop, Martien Vreijsen (26), maakte een dubbele switch: van Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1982 | | pagina 3