w troö .c PETIT-RESTAURANT Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Nederland is nu eenmaal geen eiland. De invloeden van buiten de grenzen zijn zeer groot te noemen. Topvoetballers in Nederland spiegelen zich zeker aan normen welke in het buitenland bestaan zonder zich overigens te realiseren dat over de grens betaald voetbal wordt gespeeld onder andere omstandigheden. Niet alleen het belastingklimaat is gunstiger, het bedrijfsleven, de commercie is daar veel meer doorgevoerd zodat clubs inkomsten krijgen uit bronnen welke in Nederland eigenlijk niet bestaan. Ajax moet het voor het grootste deel hebben uit inkomsten van competitiewedstrijden en Europa Cup voetbal. Dat laatste is na tuurlijk een griezelige zaak. Na één ronde kan het gebeurd zijn. Een ieder zal begrijpen dat Ajax onmogelijk uit alleen inkomsten van thuiswedstrijden een top elftal op de been kan houden. Vandaar dat driftig gezocht is en wordt naar sponsors welke zorgen voor extra inkomsten in ruil voor reclame op velerlei gebied. Citroën, Martin Air, Le Coq Sportif, Neckermann, het zijn de namen die u altijd hoort bij de aankondiging in dit stadion. Ajax zoekt het ook in het spelen van vriendschappelijke duels in het buitenland. De club is nog vreselijk populair en veel gevraagd. Maar Ajax weet ook dat het moet snijden in de uitgaven. Voorop natuurlijk de grootste post: loonkosten. Minder kontraktspelers, een ander beleid in het aangaan van nieuwe verbintenissen. Daar wordt ook een mentaliteitsveran dering gevraagd van de speler zelf, die moet begrijpen dat in Nederland de kip met de goude eieren al lang geslacht is. Toch zal een topclub iets moeten doen om de betere spelers te behouden. Ajax probeert dat ook te vinden in de niet direkt materiële sfeer. Begeleiding van spelers is van groot belang voor hun verdere toekomst, ook nadat de voetbalcarrière is afgelopen; door te proberen het publiek weer naar de tribunes te krijgen zodat de voetbalartiest wat meer erkenning krijgt. Maar het is hoe dan ook niet meer mogelijk topsportevenementen te organiseren zonder steun van het bedrijfsleven. Die steun moet meer mogelijk worden ge maakt zonder dat de commercie de sport gaat overheersen. Ook hierin moet evenwicht bestaan anders wordt ook op die wijze de verkeerde weg in geslagen. Hoe de huidige problemen kunnen worden opgelost is niet duidelijk maar er moet wel iets gebeuren Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 6