8 I» ,s< Financiën &//M if dd.A mm* Naast alle emoties rond de interland tegen Frankrijk kwam het voetbal ook op een andere wijze in het nieuws. Wat iedereen eigenlijk al wist werd een week geleden nog eens bevestigd: het betaalde voetbal draagt een enorme schuldenlast waar bijna niet meer is uit te komen. Regelmatig verschijnen er in de media namen van verenigingen die schreeuwen om financiële hulp omdat het anders vrijwel afge lopen is met het bedrijven van betaald voetbal. Opmerkelijk genoeg is er dan kennelijk altijd wel iemand of instantie die te hulp schiet en voor de (tijdelijke) continuïteit van de club zorg draagt. Het aantal club§, dat uit zichzelf besluit het in het betaalde voetbal voor gezien te houden is minimaal. Fortuna Vlaardingen was de laatste. Niet gauw zullen anderen volgen. Maar voor hoe lang nog? Hoe lang kunnen clubs het zich nog permiteren ver boven hun stand te leven en enorme schulden te creëren zonder dat daar iets tegenover staat? Zakelijk gezien kan een dergelijke situatie nooit lang blijven bestaan. Wanneer, in welke huis houding ook, geen evenwicht bestaat tussen inkomsten en uitgaven kan onmo- gelijk gesproken worden van een gezonde situatie. Het principe van vraag en aanbod leeft zeer sterk in het betaalde voetbal. Tel daar bovendien bij op dat de zuigkracht naar het buitenland ieder jaar groter wordt dan zal eenieder begrijpen dat het bepaald geen eenvoudige zaak is de betere voetballers te behouden. De Deense wonderboy heeft weer eens in de hoge hoed gegrabbeld. Doelman Endeman en de liggende Voskamp van de Eagles lijken verslagen door deze truuk. Het publiek leeft mee - De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5