AJAX-RODA JC O Roda, Roda! klonk het enkele jaren geleden nog uit volle borst in het Limburgse. Vooral in de tweede helft van de jaren zeventig beleefde de club uit Kerkrade vele gelukkige ogenblikken met als hoogtepunt deelname aan Europacup 2 in 1976. Al werd het paspoort voor dit Europese toernooi verkregen omdat het de toenmalige landskampioen (PVS) was waarvan in de Nederlandse bekerfinale werd verloren, het enthousiasme in het zuiden was er niet minder om. Ook voor Ajax was Roda JC in die jaren steevast een lastige klant. Behalve dat in het eigen stadion Kaalheide Ajax het vuur na aan de schenen werd gelegd wisten de Limburgers ook in Amsterdam van zich af te bijten. Zowel in het seizoen 1976-1977 als 1978-1979 werd Ajax in De Meer verslagen! Terugval De onvermijdelijke terugval bleef niet uit. Spelers als Peter de Wit, Theo de Jong, Gerard van der Lem en Ton Marijt zijn verdwenen en zoals bekend werd afgelopen seizoen ook de internationale doelman Jan Jongbloed afgestoten. Aan trainer Piet de Visser is de schone taak toebedeeld om met de paar overge bleven strijders van het eerste uur, zoals Dick Nanninga, Leo Ehlen en John Eriksen, en een voor het overige sterk verjongde selektie een basis te leggen voor een nieuwe bloeiperiode. In overeenstemming met de ploeg zijn ook de resultaten tot nu toe wat oneven wichtig. In een week tijd werd er bijvoorbeeld uit met 3-1 gewonnen van FC Twente en thuis met 1-0 verloren van het wanhopige De Graafschap! Verdediging Het doel werd verdedigd door de linksbenige en rechtshandige Jos Smits (26) die de concurrentiestrijd met Jo Dacier (28) voorlopig in zijn voordeel lijkt te hebben beslist. Vleugelverdedigers zijn Peter v. d. Ven (20), die vorig jaar een eindje verderop bij Fortuna Sittard speelde en zich ook op het middenveld uitstekend thuisvoelt, en de tweeëntwintigjarige Eugène Hanssen. Leo Degens (24) is de betrouwbare voorstopper waarachter óf Leo Ehlen (28) óf de jonge GregorTsinos (21) als vrije verdediger fungeert. Is Tsinos de libero dan schuift Ehlen door naar het middenveld waar hij Eugène Marijnissen (26) en Martin van Geel (22) naast zich weet. Martin van Geel, die we in Amsterdam wel kennen, voelt zich, nu hij kan rekenen op een vaste plaats in het elftal, uitstekend op zijn gemakt bij Roda JC. Niet in het minst omdat hij van trainer Piet de Visser niet in een strak taktisch keurslijf wordt gedwongen. Naarmate de kompetitie vordert, ontpopt hij zich meer en meer als Roda's spelmaker. Gewa pend met een fijnzinnige iinkervoet brengt hij de Roda-aanvallers in stelling. Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio 'THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 3