Competitie nummer 1 En zo is het Europa Cup-avontuur van Ajax kort maar hevig geweest. Wanneer een tegenstander 6 goals maakt terwijl daar maar één treffer tegenover gesteld kan worden is het uitgesloten te spreken over een onverdiende uitschakeling. Men zou er in feite vrede mee kunnen hebben hoewel uiteraard altijd de hoop blijft leven dat het resultaat anders wordt dan verwacht. Krachtsverschillen in het voetbal worden soms wel eens verdoezeld maar veelal wint de sterkste. Zo ook de Spurs tegen Ajax. Positief is het feit dat de jonge ploeg van Ajax weer wat ervaring heeft opgedaan in het internationale voetbal. En dan met name tegen een ploeg die barst van routine en individuele klasse, spelers ook, die de top al hebben behaald, terwijl Ajax onderweg is die top te behalen. Dat kost tijd maar het kan ook niet anders. Miljoenen pompen in een elftal is in Nederland uit den boze. Daarvoor is de publieke belangstelling veel te gering en zijn er ook andere factoren (com mercie) welke zich te weinig kunnen bemoeien met financiële steun in ruil voor voldoende reclame. De clubs zullen het voor een groot deel moeten doen met spelers vanuit de eigen school. Dat valt zeker niet mee omdat de talenten riiet van zelf komen binnenwaaien. Deze zullen gezocht moeten worden middels een uitgebreid scoutingsapparaat. En wanneer het talent dan eenmaal gevonden is zal het moeten worden begeleid en opgeleid voor het grote werk, voor het profes sionele voetbal. Dat vraagt nogal wat van een vereniging want het écht begeleiden van jeugdspelers is niet iets wat er even bijgedaan kan worden. Ajax heeft reeds jaren geleden deze aktiviteiten zeer serieus aangepakt. Het maakt een deel uit van de opbouw waar Ajax nu in zit. En, ondanks de vroegtijdige uitschakeling in het Europa Cup-voetbal met nogal grote cijfers, moet toch gezegd worden dat Ajax op de enige juiste weg is. Het competitievoetbal is daarvan het bewijs hoewel de competitie nog erg pril is. Maar 34 goals maken in 8 wedstrijden mag toch als opmerkelijk worden beschouwd terwijl het incasseren van één tegengoal per wedstrijd ook niet teveel is. Kortom, het gaat in de vaderlandse competitie erg goed en er mag alleen maar gehoopt worden dat Ajax het attraktieve voetbal weet de continueren. Technisch goed voetbal, veel goals, gewoon lekker voetballen, dat wil het publiek, daar komt men voor naar het stadion en voor niets anders. De periode van schoppartijen e.d. moet nu maar eens afgelopen zijn want het berok kent het voetbal alleen maar veel schade. Ook de scheidsrechters zullen zich dat moeten beseffen en ook daadwerkelijk akties nemen om de ruwheden in te dammen. Feyenoord-FC Utrecht was dan helaas een zeer slecht voorbeeld hoe het spel niet gespeeld moet worden en hoe de scheidsrechter niet moet optreden. Gelukkig heeft Ajax andere intenties over de manier waarop het voetbal gespeeld moet worden. De techniek overheerst en het fysieke geweld om gebrek aan techniek te compenseren ligt ver achter. Denkt u niet dat Ajax plotseling een onverslaanbare ploeg is. Nog lang niet en het zal zeker nog enige negatieve resultaten moeten boeken. Maar zolang de opgaande lijn blijft bestaan en de ploeg iedere keer weer een stapje verder op weg is naar de top mag er zeker niet geklaagd worden. En als de club nu ook nog een beetje gespaard blijft van blessures dan kan het toch een uiterst aantrekkelijke competitie worden met een De HAARVERZORGER van bekende personalities Internationaal prijswinnaar met allround Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5