Ajax tegen Vancouver Whitecaps 1 Tijdens hun toernee langs de Europese voetbalvelden doen de Vancouver White caps uit Canada vanavond ook het Ajax-stadion aan. De Whitecaps, die in 1979 de Soccer Bowl, de finale om het kampioenschap van de North American Soccer League, wonnen, is een typisch Brits produkt. Naast een opvallend groot aantal Canadese spelers bestaat het elftal louter uit voetballers die van de Britse ei landen afkomstig zijn. Homogeniteit De eenzijdige keus van de clubleiding voor wat betreft het aanekken van over zeese spelers heeft als bijzonder voordeel dat er sprake is van een grote homoge niteit. Dat in tegenstelling tot andere teams uit de States waar een grote verschei denheid aan nationaliteiten rondloopt. Bij de Whitecaps dus geen Babylonische spraakverwarring en geen mixture van verschillende speelstijlen. Juist die homogeniteit was in 1979 ook de grote kracht van het elftal dat toen in de finale Tampa Bay met 2-1 versloeg na in de halve eindstrijd titelhouder Cosmos te hebben uitgeschakeld. Het elftal van toen werd gedragen door de as Parkes-Ball- Whymark. Phil Parkes, die voorheen het doel van Wolverhampton Wanderers verdedigde werd in dat jaar uitgeroepen tot Beste Keeper van de Amerikaanse Soccer League. Evenals de ook hier bekende middenvelder Alan Ball en spits Trevor Whymark (hij kwam jaren lang uit voor Ipswich Town) maakt Parkes geen deel meer uit van de Whitecaps-selectie. Leeds United-blok Bij afwezigheid van Johnny Giles, die de Whitecaps dit jaar naar de zogenaamde Play-Offs loodste maar daar in de eerste ronde ten onder ging, treedt tijdens de Europese trip buitenspeler Peter Lorimer als coach op. Deze Schot met een voorliefde voor het nummer 11 speelde nog samen met Giles in de gouden jaren van Leeds in het begin van de jaren zeventig. Hoewel Lorimer aan zijn eerste Whitecap-jaar bezig is werd hij direkt als assistent-coach aangewezen. Samen met doelverdediger David Harvey en middenvelder Terry Yorath, die ook gelijktijdig bij het Engelse team uit de Midlands speelden, vormen zij een hecht Leeds United- blok in de Canadese ploeg. Davey Thomas Op de rechtervleugel vinden we een andere bekende naam terug: Davey Thomas. Jarenlang heette deze kwikzilverige buitenspeler - bij voorkeur aan de rechter kant een belofte van het Engelse voetbal. In Engeland speelde hij achtereen volgens voor Burnley, Queens Park Rangers, Everton en Wolverhampton. Tijdens zijn vijf-jarig verblijf bij de Rangers veroverde hij zelfs een plaats in het Engelse nationale elftal. Na twee jaar bij Everton te hebben gespeeld kwam Thomas Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio 'THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 3