grafica De Soigneur Weerzien met ROBERT ALBERTS DISCO Willy Albert! drukkerij-uitgeverij voor al uw drukwerken in boekdruk en offset Jan en Wil Heil Amstelveenseweg 286 Telefoon 020-727842 Sigaretten, sigaren, tabak Voorverkoop Olympisch- en Ajax-Stadion Abonn. GVB Dat Ruud Krol enige tijd bij de Van couver Whitecaps, Ajax' tegenstan der vanavond, heef gespeeld zal wei nig voetballiefhebbers zijn ontgaan. Toch was de huidige Voetballer van het Jaar in Italië niet de eerste Neder lander die via de blauw-witte kleuren van de Canadezen verdedigde. Die primeur was weggelegd voor een an dere, zij het wat minder bekende, Ajacied, te weten Robert Alberts die in 1975 en 1976 voor de Whitecaps uitkwam. Als Ajacied had Alberts vanaf de' pu pillen alle jeugdelftallen doorlopen maar stuitte, eenmaal in het C-elftal (nu Ajax 2 geheten) beland, op de grote namen die in die beginjaren zeventig het eerste elftal van Ajax aanzien gaven. Doorbreken was er niet bij al voegde de toenmalige coach Hans Kraay hem enkele malen toe aan de A-selektie. Onder andere bij de Europa Cup-wedstrijden tegen Juventus en FC Antwerp mocht Ro bert op de reservebank plaats ne men. Familiebezoek In de zomer van 1975 presenteerde Robert Alberts zich tijdens een fami liebezoek in Canada op de training van de Whitecaps, bleef er hangen en kwam na heel wat omzwervingen in het Zuidzweedse Halsingborg te recht van waaruit hij ons zijn verhaal vertelt. Alberts: 'Mijn familie in Vancouver had me indertijd al warm gemaakt met de mogelijkheid om bij de plaat selijke club te gaan voetballen dus had ik voor de zekerheid mijn voet balschoenen maar in de koffer ge stopt. Ik trainde een paar keer mee en het lukte: de Whitecaps konden me wel gebruiken. Met Ajax, waar ik nog vooral uw grammofoonplaten, Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236 Telefoon 195262 bv elandsgracht 37 amsterdam-c. telefoon 232847 directie: w. van steenbergen en zoon 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 15