**r<?6o PETIT-RESTAURANT DlOfl Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke Eddie Bakker, een Amsterdammer op z'n gemak in Groningen elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Negen jaar geleden baarde de overgang van het jonge talent Eddie Bakker naar Go Ahead enig opzien in het Amsterdamse voetbalwereldje. Zo vaak komt het ook niet voor dat een jonge voetballer uit de randstad zijn geluk gaat beproeven in de provincie. Andersom komt meer voor. Nu moet men niet vergeten dat Go Ahead in die jaren een grote naam had op het gebied van jeugdopleiding dus zo verwon derlijk was het ook weer niet dat jonge voetballers zich voelden aangetrokken tot het gebeuren in Deventer. Achttien jaar was Eddie Bakker en UEFA-international toen hij van de Amsterdamse amateurvereniging WA overstapte naar het toen door Barry Hughes geleidde Go Ahead. Aanvankelijk veroverde Eddie een vaste plaats in het elftal van de Eagles maar na verloop van tijd kwam de technisch vaardige centrumspits steeds vaker op de bank terecht. Die onzekere situatie van dan-erin, dan-eruit handhaafde zich in de daaropvolgende jaren zowel onder het trainersschap van het koppel Notermans- Kraay als onder Leo Beenhakker. Basisplaats bij Groningen Na vier jaar Go Ahead trok Eddie Bakker nog meer naar het noorden, naar het in de eerste divisie voetballende FC Groningen. Ondertussen had hij zijn favoriete stek in het centrum van de aanval ingewisseld voor een plaats op de flanken waar er van een technisch onderlegde speler wat minder brute kracht geëist wordt. In de vier jaar dat Bakker met FC Groningen voor promotie naar de eredivisie knokte was zijn positie in het elftal niet aan twijfel onderhevig. Eddie Bakker: 'Ook in het begin van het vorig seizoen speelde ik regelmatig maar naarmate de resultaten slechter werden kwamen er meer wisselingen in het elftal en dat ging ten slotte ten koste van mijn vaste plaats. Op het ogenblik is het zo dat voor de twee vleugelposities drie spelers in aanmer king komen: Steve Goble, Herman Dijkstra en ik. Die konkurrentie kan ik best aksepteren, de man die het meest in vorm is moet spelen. Het is aan de trainer om eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 6