Laurie Cunningham periode dat FC Groningen in de eerste divisie vertoefde de spelmaker was. Hij speelde toen in de rol die Ronald Koeman nu vertolkt maar verloor zijn positie toen trainer Verlangen van hem ging eisen meer van achteruit te gaan spelen terwijl zijn grote kracht juist vlak achter de voorhoede ligt. De eerste competitiewed strijden werd Veldmate als bankzitter misbruikt maar daar is Verlangen van teruggekomen. Het verdedigende werk op het middenveld wordt normaal gesproken opgeknapt door de geschorste Jan van Dijk (23) die een hekel heeft aan het woord balverlies en een meester is in het vullen van gaten. Maar Van Dijk is er niet bij dus die kunnen we schrappen. Wellicht wordt zijn plaats ingenomen door de onhandig ogende maar hard werkende Hans Boer (22) of door Theo Keukens (24). Voorhoede Bij ontstentenis van Groningens gouden spits Peter Houtman - hij scoorde vijf van de zestien Groningse treffers waarvan er drie direkt beslissend waren voor een positieve uitslag - zal de voorste linie waarschijnlijk geformeerd worden uit de volgende spelers: Goble (20), Bakker (27) en Dijkstra (25). Van die drie trekt Herman Dijkstra zich het meest terug op het middenveld. Voornamelijk om zijn ploeggenoten daar te assisteren maar ook om zo voorin ruimte te kreëren voor zichzelf of voor zijn medespelers. Trainer Verlangen zal wel van Dijkstra gecharmeerd zijn vanwege de arbeid die hij verricht maar minder om zijn specifiek aanvallende kwaliteiten. De Engelse lichtgewicht Steve Goble is sterk aan de bal en bezit een passeer- techniek die in de verte op die van Coen Moulijn doet denken: dreigen, wachten tot de tegenstander op het verkeerde been is en dan er langs wippen. Zowel met het linker- als met het rechterbeen kan hij uit de voeten en in het strafschopgebied gaat hij graag en makkelijk languit. Eddie Bakker, jaren lang een vaste kracht, viel dit seizoen wat uit de boot. Door zijn drie doelpunten in de laatste twee wedstrijden (als invaller nota bene!) zal het zelfvertrouwen aanzienlijk gestegen zijn. De rechtervleugel is zijn favoriete speel terrein hoewel hij van origine een 'voetballende' spit is. Naar verwachting hoeft de Amsterdammer voor het eerst dit seizoen niet eerst naar de reservebank te sloffen alvorens te worden ingezet. Alternatieven voor trainer Verlangen zijn de robuuste verdediger of middenvelder Sipke Bloemberg (29), Bennie Mooibroek (22), Willem Schokker (22), Peter Leise- boer (24) en Bert Wiebing (21 Pech blijft de Engelse voetbalster van Real Madrid, Laurie Cunningham, achter volgen. Nadat hij vorig seizoen een groot gedeelte van de Spaanse competitie en ook de finale om de Europa Cup tegen Liverpool had moeten missen vanwege een ernstige knieblessure is de donkere aanvaller opnieuw voor geruime tijd uitge schakeld. Tijdens een oefenpartijtje scheurde Cunningham een dijbeenspier en komt zo wederom voorlopig niet aan voetballen toe. De HAARVERZORGER van bekende personalities Internationaal prijswinnaar met allround Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5