AJAX TEGEN FC GRONINGEN Er verschijnt vanavond een tamelijk gehavend FC Groningen in De Meer tegen een Ajax dat weer volop 'in the mood' moet zijn na de uitzege op FC Den Haag. Afgelopen zondag in het eigen Oosterparkstadion verloren de Groningers mid dels scheidsrechterlijke beslissing twee van hun belangrijkste voetballers voor enkele weken. De levensgevaarlijke spits Peter Houtman vergat zichzelf en kreeg van arbiter Manuel het afschuwelijke rood voorgehouden. De ijverige aanvoerder Jan van Dijk verzamelde zijn derde gele kaart en zal vandaag dus ook niet van de partij zijn. Juist deze Peter Houtman en Jan van Dijk legden de laatste weken een grote vorm aan de dag en dat maakt hun afwezigheid voor de noorderlingen alleen maar erger. Toch betekent dit geenszins dat het vanavond voor Ajax een 'makkie' wordt. Trainer Theo Verlangen en zijn equipe hebben duidelijk lering getrokken uit de, vaak pijnlijke, ervaringen van vorig seizoen die de club op de rand van degradatie brachten. Er wordt nu wat koeler en berekender gespeeld dan vorig jaar het geval was. Met succes want de Groningers zijn na zeven wedstrijden - en niet alleen tegen de eenvoudigste tegenstanders-nog ongeslagen! Vrij behoudend Vooral in uitwedstrijden houdt Verlangen het middenveld flink bezet en laat de half linie niet te ver voor de eigen verdediging spelen. Het ziet er zo vrij behoudend uit maar toch ontbreekt het FC groningen niet aan lef want eenmaal in balbezit mengen ook de vleugelverdedigers of één van beide centrale verdedigers zich regelmatig in de offensieve aktiviteiten. Verdediging In het doel staat de soepele Johan Tukker (26) zijn werk bekwaam te verrichten. Gewoon een goede keeper zonder direkt aanwijsbare zwakke punten. Rechts voor de doelverdediger speelt Jack van Loon (28) zonder al te veel allure. Gaat hij mee naar voren dan legt hij een opmerkelijk gevoel voor de lange één-twee-kombinatie aan de dag. Zijn ploeggenoot op links, Anne Mulder (24), kwijt zich ook op sobere maar degelijke wijze van zijn taak. Hij speelde meerdere malen op het middenveld en voelt zich dus niet plaatsgebonden aan de links- achterpositie. Libero is Karei Hiddink (23), die zich met het linkerbeen een traptechniek heeft eigen gemaakt die zich onderscheidt van de gemiddelde. Bij een gunstige stand voelt Hiddink, een broer van de huidige assistent-coach van De Graafschap Guus Hiddink, zich niet direkt geroepen om op aanvallend avontuur te gaan. De lange pass, die hij vaak gebruikt komt meestal op rechts gezien zijn linksbenigheid. Om als grote organisator van de verdediging in het oog te springen komt hij wat te lakoniek over al is de samenwerking met voorstopper Wally Waalderbos (30) goed. De stopper Waalderbos is misschien niet van uitzonderlijke klasse maar hij Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio THE SMOKINGS'voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 3