in jullie prima sportkledingvan Mexicaan bij Atletico Engelsen niet doorgewerkt, althans niet negatief, op het competitiege- beuren. Dit wil zich nog wel eens voor doen. Nu evenwel zal de ploeg begre pen hebben dat een terecht verloren wedstrijd geaccepteerd moet wor den omdat het nu eenmaal nog niet in staat is sterke Europa Cup-deelne mers volwaardig tegemoet te treden. Dat komt zeer zeker. Het geduld zal daarvoor moeten worden opge bracht. Het blijft evenwel duidelijk dat Ajax op de juiste weg is in zijn opbouw naar een zo sterk mogelijk elftal met zoveel mogelijk talenten uit de eigen school. Het is dan altijd weer jammer dat bijvoorbeeld Frank Rijk aard voor vrij lang is uitgeschakeld met gescheurde enkelbanden. Nu valt of staat een elftal natuurlijk nooit met de aanwezigheid of afwezigheid van één speler. Maar het is wel zo dat er niet onmiddellijk een tweede Rijk aard voorhanden is. Aan de andere kant wordt Ajax gelukkig bespaard Hugo Sanchez is een in Nederland onbekende naam maar de jonge aanvalsspits wordt in zijn vaderland gezien als de meest getalenteerde voetballer die Mexico heeft voortgebracht. Het vorige seizoen was hij de grote ster van de San Diego Sockers die toen de halve finales van de Amerikaanse Play-Offs bereikten. Daar voor speelde de zich met akrobatische allure in het strafschopgebied manifeste rende Sanchez voor het Mexicaanse UNAM. In een wedstrijd ten bate van Unicef tussen Barcelona en een elftal van 'Human Stars' speelde Hugo zich zo in de kijker dat Atletico Madrid direkt een optie op hem nam. Nu verdedigd Hugo Sanchez dan ook de rood-witte kleuren van de tweede Madrileense club. Succes Ajax voorwat betreft het aantal blessures vergeleken met het vorig seizoen. De competitie is nog jong en er kan nog erg veel gebeuren. Ook bij anderen. Tevreden kan op dit ogenblik naar de stand in de competitie gekeken wor den. Ajax staat fier bovenaan met ver rassend Go Ahead Eagles. Erg goed is ook het doelsaldo met gemiddeld 4 goals per wedstrijd en slechts één te gen. Dat is wel eens anders geweest. Verder zijn er nog weinig conclusies te trekken, leder jaar verschijnen bij de aanvang van de competitie clubs welke het helaas na verloop van tijd laten afweten. Het is veelal niet zo moeilijk enige weken te presteren. Het is veel moeilijker iedere week weer die punten te pakken om aan het einde van het seizoen hoog te eindigen. Bij de finish ziet men ieder jaar weer dezelfde namen op de hoogste plaatsen. Ajax is daar altijd bij. Ook dit jaar Tijn Middendorp 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 17