La Perche d'Or bar-bistro Oud Ajacieden in het betaald voetbal bij Haarlem terecht kwam. Op zijn drieëntwintigste zwichtte hij voor de roep van de Frankskes die bij RWDM in Brussel voor hem opgehoopt lagen. Het eerste jaar was het goed toeven in de Belgische hoofdstad. RWDM timmerde aan de weg, de stemming was goed en de pintekes smaakten best. Het volgende jaar pakte dreigend zwerk zich samen boven de club die toch al in de schaduw moet staan van het nobele Anderlecht. Klinkende resultaten bleven uit met als gevolg een gestaag komen en gaan van oefenmeesters. Resultaten weg, sfeer weg; en toen RWDM ook nog eens een vierde buitenlander in de persoon van de Deen Tycho- sen aantrok vond Rob de Kip het tijd worden naar een nieuwe werkgever uit te kijken. Rob de Kip: 'Het was niks meer bij RWDM, er werd zelfs gevochten op de training en in zo'n atmosfeer wilde ik niet nóg een jaar opgesloten zitten. Daarnaast was de kans aanwezig dat ik de wedstrijden vanaf de tribune zou mogen bekijken omdat er één buitenlander teveel bij de selektie was. Nee, bij RWDM wilde ik absoluut niet blijven. Het leek erop dat Castellon mijn nieuwe werkgeverzou worden. Die club was naar de Spaanse eerste divisie gepromoveerd en zocht versterking in het buitenland. Ik heb er nog een tijdje getraind maar de transfer ging niet door. RWDM rook Spaanse peseta's en schroefde de prijs op met als enige gevolg dat de transaktie afketste. Nu had ik al voor dat Spaanse avontuur kontakt gehad met De Graaf schap en ik ben erg blij met het driejarige kontrakt dat ik hier heb getekend. De uitstekende organisatie is een verademing na de chaos bij RWDM. Door al die troubles rond mijn overgang kon ik me pas de vrijdag voor de eerste kompetitiewedstrijd van De Graafschap bij de selektie voegen. De konditie is nog niet optimaal maar met die twee wedstrijden in de week moet die snel weg te werken zijn. Tegen Ajax hoop ik natuurlijk te spelen, ik weet dat de trainer, Ruygrok, me wil laten voetballen met een vrije opdracht. Zo kom ik ook het beste tot mijn recht en hoewel ik pas vijfentwintig ben heb ik toch al een pak ervaring. Ervaring die De Graafschap mijns insziens best kan gebruiken. Zo'n eerste jaar in de eredivisie is het altijd wennen en ik denk dat ik mijn steentje kan bijdragen om bij De Graafschap wat meer rust in het elftal te brengen.' Maar liefst 28 voetballers die enige tijd tot de Ajax-selektie behoorden of die hun opleiding als voetballer bij Ajax genoten stellen hun ervaring en talent nu in dienst van een van de overige 35 betaalde clubs in Neder land. De meeste ex-Ajacieden herbergen Haarlem en FC Amsterdam met ieder vier oud Ajax-spelers in dienst. Ook Vitesse en Telstar zijn goed voorzien met ieder drie ex-Ajacieden. Hieronder volgt de komplete lijst van oud-Ajacieden die uitgewaaierd zijn over de clubs in het betaalde voetbal. Eredivisie: Richard van der Meer, AZ'67 Aitze Bouma, FC Den Haag Guido Pen, FC Den Haag Paul de Jong, Haarlem Gerrie Kleton, Haarlem Ron van Niekerk, Haarlem Uw gastheer en gastvrouw Bob en Til Haarms Delflandplein 14 Bij het Confectiecentrum 1062 HR Amsterdam Tel. 020-154629 Geopend van: maandag t/m vrijdag van 12.00-22.00 uur 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 8